Wpis z mikrobloga

Jakim cudem, zwiększenie oprocentowania już udzielonych kredytów zainwestowanych i skonsumowanych ma pomóc w walce z inflacją?


@Hylfnur: W punkt, ale nie spodziewał bym się na tym tagu uzyskać odpowiedzi.
  • Odpowiedz
Nie mogłeś refinansować?


@fff112: nie, jeszcze do tego marże banku 3,4% mam, bylem na jdg i tylko 3 banki oferowaly mi kredyt, takze sie bierze co jest albo nie i nie masz mieszkania ¯\_(ツ)_/¯

aktualnie pisze do banku zeby ta marże zmiejszyli ale wiadomo jaka bedzie odpowiedź, dopiero po 3 latach moge go przeniesc do innego banku

takze banki doją z ludzi ile wlezie 300 zł splaty kapitalu 3500 zł odsetek
  • Odpowiedz
@fff112:Ciągle wprowadzacie ludzi w błąd. Ja brałem przy zerowych stopach. Na zmiennym marża 2% plus wibor czyli praktycznie 2%. Stałe oprocentowanie było niecałe 4% czyli banki zakładały powrót do wiboru w okolicach 2% tak jak było przed pandemią. Tak samo wciskacie kit, że w czasie pandemii większa marża. Miałem oferty na kredyt hipoteczny sprzed epidemii i jak brałem rok temu to marża była taka sama. Ba! teraz jak chciałem przejść na
  • Odpowiedz
Widziałem to...zauważ ilu matołów co nie chcieli pół procent na stałą dołożyć teraz płacze, że chcą składać jakieś wnioski zbiorowe...oni by chcieli kasę za darmo żeby w rynek szła i podnosiła inflację. Idioci.


@fff112: co ty #!$%@? chlopie xD stale oprocentowanie (przez 5 lat!) jest od niedawna obecne w ofercie bankow (czerwiec 2021). Nawet jezeli w niektorych bankach byl taki produkt wczesniej, to byl sprytnie ukrywany.

@Pwado: Wiec trzeba było
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Zjem_Ci_nos: ale beka, no normalnie ludzie chcą iść do prawnika xD przecież powinni przyjść na wykop, to by się dowiedzieli, że nie ma szans xD
A tak na serio, to bardzo dobrze, że ludzie się ogarniają i zamierzają konsultować umowy z prawnikami i ewentualnie pozywać banki, bo jest to jedyna szansa na koniec republiki bankowej w Polsce, gdzie bank ma tylko zyski i zabezpieczenia, a klient tylko straty i ryzyko. Polisolokaty
  • Odpowiedz
@Faraluch: wcześniej nie podnosiłem cen przez jakieś 5-6lat. miałem szereg usług po 50-100pln o stałej stawce od lat. ale że mi koszty wzrosły, to się ceny pozmieniały. Nie potrzebowałem podnosić ceny za te usługi we wcześniejszym okresie, ale teraz koszta rosną i rosną mocno i szybko. Wcześniej wystarczyło, że liczba klientów mi rosła aby zwiększyć przychody, teraz muszę podnieść ceny wszystkim. Są głosy niezadowolenia, ale więcej głosów zrozumienia.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pawel993: czyli pan ekspert z banku nie wiedział albo kłamał

zamierzają konsultować umowy z prawnikami
@dziara1429: szkoda, że nie zrobili tego przed ich podpisaniem xD

Z frankowiczami to samo, jak kurs franka był spoko to siedzieli cicho, jak urus to nagle zaczęli czytać umowy i znajdywać klauzule abuzywne xD
  • Odpowiedz
co nie chcieli pół procent na stałą dołożyć


@fff112: co ty #!$%@?, nie było takich ofert
już pomijam, że nie wspominasz o latach poprzednich, Moze cię to zdziwi, ale sa ludzie, którzy spłacają kredyt brany i 5 lat temu, gdzie stałych praktycznie nie było dzbanie
  • Odpowiedz
chcą składać jakieś wnioski zbiorowe...oni by chcieli kasę za darmo żeby w rynek szła i podnosiła inflację. Idioci


@fff112: najsmutniejsze jest to, że im się zapewne uda coś ugrać. W zasadzie to już ugrali. Zbliżają się wybory, więc trzeba rozdać jeszcze więcej $$ z budżetu państwa
  • Odpowiedz