Wpis z mikrobloga

@fff112: dobra bo pier****, różnica w stałej a zmiennej to było około 3% czyli wychodziło na zmiennej ok 2,5% wiborek + marza, a na zmiennej 5,5% różnica zauważalna.
Przestańcie
***** ze „stała” 5 lat xD to było pare dyszek różnicy, bo banki dawały po prostu słaby produkt na ladę.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Uwielbiam, jak są dane personalne i można sobie zweryfikować co to za człowiek. Post tej pani sprzed 2 lat, specjalistki "doradztwa kredytowego" od 10 minuty oburzone tym, że bank obcina zdolność kredytową. o.O a 10% wkładu własnego to "hicior"
A w 26 minucie nasza bohaterka Agnieszka F. już się nie może doczekać obniżenia raty - jakoś wtedy nie narzekała.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2904511379631107&id=100002168206860
  • Odpowiedz
@ricardo: hehe u mnie to samo, pewnie że chciałem wziąć stałą ale bank się nie wyrobił - jeden dział tak długo czekał na drugi, że wniosek się przedawnił xD komedia, ale czekać już nie mogłem i cyk wyebany na zmienną. Jak rata mi wzrośnie pięciokrotnie to idę z benzyną pod bank
  • Odpowiedz
@cezeter: bzdura - smiem twierdzic, ze ktos kto ma ~18lat jest bardziej sklonny do tego, niz ktos w moim wieku i ma jakis majatek, ktory za tego typu dzialania moze zostac skonfiskowany. Ale zawsze jest jakas granica po przekroczeniu, ktorej to sie oplaca. Dla mnie ta granica poki co nie zostala jeszcze przekroczona i lubie swiety spokoj.
  • Odpowiedz
@oslet: Yep, kiedyś może i było to możliwe. Tylko biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie teraz mocno przepłacamy za mieszkania / domy, to wątpię aby w perspektywie czasu było to tak samo wymierna korzyść jak dla przedstawionego przez Ciebie przykładu. Obecnie budowa domu kosztuje tyle, że musisz wziąć praktyczne 2 razy taki kredy niż jeszcze 3 lata temu. Czy to przekłada się na wartość tego domu? Nie, ceny są napompowane przez braki
  • Odpowiedz
@Esarmist: Po frankowiczach banki zostały nauczone że nie daje się toksycznych kredytów. Teraz banki nauczą się że należy oferować kredyty ze stałą stopą. Banki bardzo wolno się uczą i cały czas chcą przerzucać całe ryzyko na klienta.
  • Odpowiedz
  • 1
@nickznaleziony inflacja na dłuższą metę (w skali kilkudziesięciu lat) nie jest procesem odwracalnym. Może spaść do zera rok do roku , ale to jak popędziła już się nie cofnie do poziomu ogromnej deflacji. A ceny mieszkań nawet jeśli nadmuchane to w dłuższej perspektywie nie oprą się inflacji. Nie będzie tak że wszystko (wyposażenie, materiały, ale też codzienne produkty do życia) zdrożały a ceny mieszkań drastycznie spadły. Niech w krótkim czasie spadną o
  • Odpowiedz
i co taki człowiek wnosi do społeczeństwa? Nie pracuje, niczego nie tworzy, swoim dzieciom nie da wystarczająco dużo żeby kimś zostali, pasożytuje na pracy i pieniądzach innych. Tylko psuje humor porządnym ludziom takim jak ja czy Wy.

@zloty_wkret: Im dłużej żyję, tym bardziej rozumiem czemu niektórzy tak gardzą biedotą - bo 9 na 10 osób w #!$%@? sytuacji życiowej, które znam, władowało się w nią samemu, często mimo ostrzeżeń znajomych czy
  • Odpowiedz