Wpis z mikrobloga

Witam ja nowy/zielony w temacie, otrzymałem kiedyś Yves Saint Laurent Y na prezent i bardzo mi odpowiada. Chciałbym jednak przetestować inne zapachy tej marki i inne podobne. I tu pojawiają się moje pytania:

1. Jakie są zbliżone/podobne zapachy do Yves Saint Laurent Y?
2. Czy próbki/testery perfum na allegro są (często) podrabiane? Czy podrabiania próbek (tych małych, 1-2 ml) się raczej nie praktykuje?
3. Gdzie najlepiej kupować próbki/testery perfum (wspomniane allegro może być)?

PS. O co chodzi z Kourosem?

#perfumy
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Filip69: 2. Nie wiem jak małe próbki, ale ogólnie allegro stoi podróbkami perfum. Są tam oczywiście też legitni sprzedawcy - patrz punkt 3. Jeśli chcesz testować różne zapachy to polecam kupowanie odlewek, masz tego pełno na tagu, wydaje mi się że lepiej wziąć 5ml odlewki niż bawic się w te 1-2ml testery, które skończą się jak akurat zdążysz się zakochać w zapachu
3. Perfumehub.pl - zawiera sprawdzone sklepy, w tym także
Zbliżone mogą być też jakieś niebieskie typu Dylan Blue albo Bleu de Chanel

@wisemansaid: A to kolory już są jakimś wskazaniem w przypadku perfum? Ok, to widzę czeka mnie sporo 'nauki' (jak już wspomniałem, ja lvl1 w temacie #perfumy). Ale dobrze wiedzieć.
@Filip69: seria YSL Y ma chyba z 7 albo 8 wersji ziom XD W belce tagu masz sporo odpowiedzi na swoje pytania oraz linki do wyszukiwarek legitnych sklepow

A najlepsze probki to odlewki od mirasow na mililitry w dekantach, bo na allegro to zapach wart 200zl w 1.2ml probkach wychodzi z 800 XD Tu bierzesz 5-10ml na testy i placisz tyle co za 100ml najtanszego flakonu
@Filip69: 2/3 - próbki na allegro lub ze sklepów perfumehub.com . Raczej nie są podrabiane, w miarę bezpiecnzie możesz kupować. Ja jeszcze się nie spotkałem. Imho na flakonach oszuści mają lepszy biznes niż na tych małych próbkach. Ja często patrzę na inne przedmioty sprzedawcy i jeżeli ma zapachy w realnych cenach to bez stresu kupuje.

Pytałeś też o testery - te zawsze przez perfumehub jak chcesz być pewny.

1 - Potestuj