Wpis z mikrobloga

Pamiętajcie, że matura a potem studia to mega ważne etapy w życiu. Nie zwracajcie uwagi na heheszki na wykopie. Tutaj jest nadreprezentacja osób, którym nie wyszło w życiu, więc zależy im, żeby i ciebie wpędzić w depresję.

Nie słuchajcie tych głupot o zawodówkach i o tym, ze nic nie warto. O ile nie pójdziecie na jakieś gówno-studia, to świat serio czeka przed wami otworem.

Powodzenia na maturach.

#matura #takaprawda #studia
  • 66
@Murasame: Nie ma co uogólniać, bo pewnie każdy zna sporo osób po studiach, którzy mają gównopracę oraz ludzi po zawodówce zarabiających dobre pieniądze, a także na odwrót, a prawda jest taka, że jak ktoś ma łeb na karku to sobie poradzi zarówno po studiach, po zawodówce oraz bez żadnej szkoły.
Jak sie idzie na studia, to trzeba brac w nich aktywnie udział, a nie robic minimum aby zdac. Ciekawe studia + zaangażowanie to jest recepta na sukces.


@sharpmarv: Święte słowa. Mam wrażenie że dzisiaj zbyt wielu ludzi próbuje iść po najmniejszej linii oporu. Oczekują że na studiach wszyscy będą ich prowadzić za rączkę, a na końcu pracodawcy rzucą im się na szyję. To tak nie działa.

Prawda jest taka że nawet
@Waspin:

1. Wielu znajomych z branży.
2. Pierwsze zderzenie z rzeczywistością, gdzie trzeba samemu o siebie zadbać, często można było mniejszym wysiłkiem osiągnąć zaliczenie jeśli umiało sie współpracować z innymi itd.
3. Praktycznie pierwszą robotę. Akurat ta firma chodziła sobie po prostu po wykładach i tam rekrutowała pracowników.
4. No i coś co ciężko opisać ale po prostu według mnie potrzebny jest jeszcze taki okres po szkole średniej, gdzie ma się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Murasame: ja na przykład zacząłem studiować ale rzuciłem, mam wykształcenie średnie i jestem zawodowym managerem. Moi podwładni mają pokończone studia, moja żona (bezrobotna) jest teatrologiem a ja jakoś bez problemu sam o sobie stanowię. W mojej piętnastoletniej karierze nigdy nie spotkałem się z wymogiem wyższego wykształcenia (jestem dyrektorem w IT, chwilowo dowodzę 35 osobami ale bywał i team nieco ponad 100). Wśród moich znajomych nikt nie utrzymuje kontaktów ze znajomymi ze