Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, chcę się Wam wygadać. Jesteśmy z dziewczyną od około roku, wszystko super, piszemy/gadamy codziennie wręcz godzinami. dobrze się dogadujemy, mamy wspólne pasje itd. Problem dotyczy naszej pracy, jesteśmy z różnych branż; ja #programista15k, różowa średnia krajowa w korpo.
Na tym polu nie możemy się porozumieć, doszło do tego, że nie mogę nic sam z siebie powiedzieć o swojej pracy, zarobkach, sytuacjach, bo spotyka się to albo z jej złością, albo ze smutkiem - sama nigdy nie dopytuje mnie "co tam w pracy?". Nie wiem, chyba traktuje moje zarobki jako coś co jej nigdy się nie udało, ma poczucie tego, że jest niespełniona ambicjonalnie.
Inicjowałem rozmowy o tym problemie, ale albo to zbywa, albo nie widzi problemu, albo twierdzi, że jest on nie do rozwiązania, albo twierdzi, że chcę normalnie rozmawiać o swojej pracy by się przed nią chwalić. Ostatnio zarzucała mi też, że chcę ją zmieniać na siłę. A ja mam po prostu poczucie wygadania się, skoro o innych rzeczach mówimy sobie tak otwarcie. Nie mogę przy niej cieszyć się ze swoich małych sukcesów zawodowych.

Nie wiem, może to ja jestem jakiś dziwny, nie rozumiem dlaczego tak jest i nie mogę się z tym pogodzić, mimo że problem wydaje się być mały.

#zwiazki #praca #pracbaza #rozowepaski #logikarozowychpaskow #p0lka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62704438273a4053282ac088
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 10
Skąd tyle tutaj na wykopie programistów15k?


@xydeN-: To internet a jednoczesnie nie mainstream, więc wszelkiej maści ludzie, którzy interesują się technologią będą raczej nadreprezentowani.

Inaczej byłoby w komentarzach na facebooku, instagramie czy głównych portalach. A na to nakłada się jeszcze fakt, że tag się przyjął, więc stał się zauważalny, co może dawać złudzenie jeszcze silniejszej reprezentacji środowiska na wypoku, niż to ma miejsce.

Codziennie praktycznie każdy wpis pod związki albo Tinder
@krzawer_turpan myślę, że raczej się to nie skończy, zwłaszcza że obecnie praca zdalna staje się coraz bardziej popularna. Większość programistów dobrze ogarnia angielski i łatwo byłoby im zacząć pracować zdalnie w zagranicznej firmie, więc firmy które znajdują się w Polsce, nie mogą zbytnio odstawać od konkurencji pod względem zarobków.