Wpis z mikrobloga

Zalozylem felgi styling 112 i wszystko git tylko dziwi mnie czemu z tylu jest taki negatyw? Przod siedzi fajnie. Z tylu na dole fajnie felga siedzi do zewnatrz a u gory sie chowa.. Wystarczy zniwelowac negatyw na geometrii i sie wyrowna? czy trzeba zapodac jakis dystans teraz tak jak jest ? Tylko boje sie ze jak dam dystans to dol juz kompletnie za blotnik wyjedzie a gora i tak bedzie do srodka felgi sa 8j et 46 17 opony 225/45 #e46 #bmw #bmwe46 #motoryzacja #opony #felgi #alufelgi #alusy #wulkanizacja #alu #styling112 #dystanse
Pobierz needer - Zalozylem felgi styling 112 i wszystko git tylko dziwi mnie czemu z tylu jes...
źródło: comment_1651588629BHeSPJnabI4hAtmZKDWMMG.jpg
  • 50
@needer: ja mam 255 z tylu i nic nie sciaga, wiec zrob sobie przeglad kompletny zawiasu z tyl najlepiej u jakiegos mechanika a nie na skp, sprawdza ci dokladnie kazda tulejke, mozesz tez to zrobic sam jak masz kanal, nic skomplikowanego przejzec stan gum
@sinist3rr: czlowiek chcial zeby felga dobrze wystawala do blotnika a tu wytykaja ze zawieszenie #!$%@? mam ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak boga kocham myslalem ze kazda ma z tylu negatyw fabryczny a nie ze cos u mnie nie tak, jak widac dol felgi dobrze wychodzi do zewnatrz no ale gora juz sie chowa
@needer: Tego ci zwykły mechanik nie zrobi. Mechanik moze ci co najwyżej sprawdzic tuleje zawieszenia. Jak wszystko jest Ok to podjedz do warsztatu robiącego geometrię zeby ci sprawdzili czy wszystko jest Ok.

Raz na jakis czas warto ja sprawdzic wiec jesli dawno jej nie robiles to nie żałuj tej stówki. Tylko sprawdz tuleje wczesniej bo jak wyjdzie na geometrii ze sa do wyrzucenia to zapłacisz dwa razy za sprawdzenie geometrii.

Zasadniczo
@needer: weż ją pomierz i sprawdź te tuleje, ale nie przejmuj się jeszcze za bardzo, bo praktycznie każde auto ma trochę negatywu, koła nigdy nie stoją idealnie pionowo. Z przodu siadły ładniej, bo akurat tak pasuje ET, z tyłu przydałby się dystans z 10-20mm.
@bidzej: wlasnie myślałem o dystansie na tyl, tylko boje sie ze jak nawet go zaloze to negatyw sie poglebi dol wyjdzie mocniej na zewnatrz niz jest a juz i tak dol jest dosc szeroko do blotnika gora schowana troche
@sinist3rr: jaka masz szerokosc felgi? , ale widzisz u ciebie kolo jest prosto nie masz negatywu a u mnie cholera wie jak to wyjdzie jak negatyw taki.. Dol sie rozjedzie poza blotnik
Chłopy co gadają tuleje pływające do roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Każda stara BMW ma fabryczne negatywy z tyłu ale powinny być one 1 stopień max, co nie zmienia faktu, że da się zrobić ostre negatywy ponieważ z tyłu znajdują się śruby mimośrodowe i kąt można zrobić i 3,5 stopnia
@sinist3rr: Tyle ile dokładasz dystansu tyle dłuższe śruby trzeba władać, chyba, że chcesz je pourywać więc to nie takie - mordeczko dystansik i siedzi spasik hehe