Wpis z mikrobloga

Waze 141 kg, mam 191 cm wzrostu. Ostatnio biegajac zauwazam ze po 2km bola mnie lydki. Daje rade dobiec te 5km ale powiem, ze czuc troszke dyskomfort. Przez kolejne 2 dni podczas chodzenia prawa lydka daje sie odczuc, bol podobny do zakwasu. Pytanie, to kwestia wagi i nacisku na lydki czy moze cos z krazeniem,bo tylko prawa noga najgorzej wraca do siebie.
#bieganie #chudnijzwykopem #dieta
  • 21
@Tylko_Seweryn: Shin splits. Też to przerabiałem, bo jestem podobnych gabarytów (125kg mięsa, 189cm). Pomogły buty z większa amortyzacją, dostosowane do pronującej stopy i bieganie po miękkiej nawierzchni. Jak już wystąpił ból to jakieś leki przeciwzapalne i kilka dni przerwy dopóki Cię nie puści, bo nie rozbiegasz tego, będzie tylko gorzej. Pozdrawiam:)
@kurazryzem: no wlasnie, w prawej lydce dopiero po trzech dnia moze przestane go odczuwac. Boli tylko przy chodzeniu jak wybijam sie tą nogą. Cos mniej obciazajacego lydki wrzuce do ruchu a bieganie troszke rzadziej. Dzieki Miras. No i buty w sumie tez jakies lepsze chyba kupie
Waze 141 kg, mam 191 cm wzrostu. Ostatnio biegajac zauwazam ze po 2km bola mnie lydki.


@Tylko_Seweryn: Krzywdę sam sobie zrobisz. Prosisz się o kłopoty. Uszkodzenie kolan to jedno z wielu co może cię spotkać.

Sport jest zdrowy, ale nie bieganie przy takiej wadze. Schudnij najpierw ze 30 kg i wtedy pomyśl o bieganiu.
@Ignacy_Loyola: Zmniejszylem dystanse biegania a dolozylem dluzsze chodzenie. I skrocilem krok biegu. Zamiast duzych krokow o niskiej czestotliwosci biegalem troche smiesznie mniejszymi kroczkami ale szybcieje przebierajac nogami. Tempo zostalo ale shin splints bardzo szybko sie poprawily. Jak robisz mniejsze kroki to o wiele mniejsze natezenia ida w noge.
@Tylko_Seweryn: ziomek, jakie masz buty do biegania i ile w nich juz nabiegales?

Lydki potrafia bolec niewprawionych, gdy sa problemy z przetaczaniem stopy. Moze to byc zbyt plaski but, moze to byc zbyt duza/niedopasowana amortyzacja, ktora zaburza naturalny ruch nogi. To jest od cholery mozliwosci.

Moze warto na poczatek, pocwiczyc troche te kulosy w domu. Nogi masz pewnie mocne, bo jak tyle lat nosily twoja mase, to nocne byc musza. Ale
@PurpleHaze: ja kiedys biegalem pol maratony, zapaslem sie strasznie, nie bede mowil z jakich powodow bo nikogo to w sumie nie obchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lubie biegac poprostu. Zbijam wage bo zaczely sie problemy ze zdrowiem i chce jeszcze troche pozyc. #!$%@? nog nie chce sobie dokladac wiec poprostu spasuje dopoki nie zejde do pewnej wagi