Wpis z mikrobloga

@chaddeveloper: a jak duże i jak dobre PR robisz? W przypadku małych PR zwykle mam feedback tego samego dnia. I tak samo dla innych - PR do 50 linii zmian robię z marszu. Natomiast jak ktoś wrzucił PR na 2000 zmian to sorry, trochę poczeka.

CR generalnie powinno zająć mniej więcej tyle samo czasu ile zajęło napisanie kodu, plus minus 50%. Jak kod napisany niedbale, to może zająć nawet wielokrotnie więcej.
@komakow: z "porzadnością" review różnie bywa. Mogę powiedzieć, że mamy obowiązkowe review, ale jakość tego recenzowania potrafi być diametralnie różna w zależności od tego kto recenzuje. Są tacy co tylko rzuca okiem na 2000 zmian i za 10 minut masz +1, są tacy co przegapią fundamentalny błąd w projekcie a będą się kłócić o nazwę zmiennej, a i wreszcie są tacy, co rzetelnie przejrzą cały kod, znajdą błędy (jeśli są) i
@a5f5c1: W sumie rozumiem jako ktoś kto nie chce poświęcać za dużo czasu na review kodu kogoś innego:
czytasz kod i wylapujesz błędy najprostsze do wyłapania widoczne na pierwszy rzut oka, błędy w logice mogą być czasochłonne do przeanalizowania stąd nie zawsze się je znajdzie (nie zawsze się ich szuka ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@Oo-oO: czasami trzeba zrobić refaktoring albo przepisać jakiś moduł na nowo - wtedy łatwo o wiele linii zmian. Nie sprzątacie nigdy w projekcie albo nie przepisujecie niektórych fragmentów na nowo? W sumie bardziej niż dużych commitów bałbym się projektu gdzie wszyscy boją się cokolwiek zmienić i robią malutkie przyrostowe zmiany (co prowadzi często do długu technicznego).
@Saly: Poczytaj sobie o "przełączaniu kontekstu" u ludzi i o tym, jak bardzo jest to "kosztowne" :)
Dostaniesz kilka CR na siebie -> dodasz komentarze -> ktoś poprawi Twoje uwagi -> ale jest jeszcze małą pierdółka -> znowu dostaniesz i mergujesz.

Każda z takich akcji zjada Ci czas (przełączanie branchy, "przypomnienie" sobie o co chodziło, sprawdzenie itd. Finalnie okaże się, że cały dzień nic nie robiłeś tylko klepałeś CR :D Z
@bladykiel: rozumiem ten problem, choć wydaje mi się, że to dobra wymówka. W ciągu dnia masz wiele wymuszonych przełączeń kontekstu: obiad, spotkania czy pójście do łazienki. A ja głównie mówią o gościach co potrafią olewać review przez 2 i więcej dni.
@Saly: Obiad czy pójście do łazienki raczej nie wymaga na tyle skupienia żeby nazwać to zmiana kontekstu, na pewno nie męczy tak jak poprawianie małych pierdółek