Wpis z mikrobloga

Czytałem raz ciekawostke, że pewna firma zarządza wszystkimi diamentami na świecie


@Tuckii: co to niby ma znaczyć? Brzmi jak niesamowicie durna teoria spiskowa (bo pewnie firma żydowska), choćby patrząc na to, ile diamentów jest w rękach prywatnych, przedsiębiorstwach jubilerskich, czy nawet lombardach i fabrykach (np. w narzędziach).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@miken1200: ależ ja nikomu nigdzie nie zaglądam, ja się tylko z tego śmieję, ale nikomu nie zabraniam wydawania pieniędzy na cokolwiek.

A sam nie hejtuję diamentów tylko dlatego, że są diamentami, ale dlatego jakie pieniądze sobie za nie życzą. To tak samo jak z produktami Apple - fajne sprzęty, ale beka z ceny bo nie są tyle warte po prostu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: nie wiem czy jest bardziej wartościowe, jest prawdopodobnie rzadsze. To czy jest wartościowe zależy od zastosowania. Skąd pewność, że we wszechświecie drewno będzie chętnie użytkowane?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@surlin: ciekawe ile procent masy wszechświata jest niepierwiastkowa, tzn czarne dziury, gwiazdy neutronowe i ciemna materia. Żeby się nie okazało że pierwiastki to np tylko 5 procent
@surlin: Baaardzo mocno rozminąłeś się z tymi procentami. Wodoru jest około 95.2%, helu 4,7% reszta to inne pierwiastki i w tym rzeczywiście najwięcej jest tlenu i węgla, ale niewiele mniej jest azotu czy neonu

@CzarodziejskaFajka: Każdy się czasem myli, ale akurat nie ja w tym przypadku :)
"Stanowiąc około 75% (masowo) całości materii, wodór jest najpowszechniej występującym pierwiastkiem we Wszechświecie" https://pl.wikipedia.org/wiki/Wod%C3%B3r
"Hel stanowi ok. 23% masy wszystkich pierwiastków we Wszechświecie