Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Wg. wzrostowiczów jak ktoś jest ciulaczem i oszczędza pieniądze, nie bierze kredytów pod korek to wróg narodu bo nic nie produkuje ten kapitał ale jak słyszą że podatek od pustostanów (3-5%) to hur dur moja własność. Idąc ich tokiem rozumowania podatek inflacyjny 20% na gotowkowiczów jest ok ale podatek od kiszenia kurnika już jest niekonstytucyjny xD gdzie tu logika?
  • 25
@statystyczny_yt: Jako "wzrostowicz" nie twierdzę, że to logiczne albo moralne. Tylko, że tak działa system.

Politycy nie zrezygnują z drukowania pieniędzy bo jakoś trzeba kupić głosy. A stopy nie będą wyższe niż inflacja bo to by zabiło gospodarkę. Przy takiej inflacji wciąż ludzie którzy mają pieniądze będą woleć kupić nieruchomości niż patrzeć jak ich pieniądze znikają.
@scriptkitty: dziękuję, że mi to wytłumaczyłeś. Bo przez ten mechanizm "znikania pieniędzy" nie przejdzie taka sztuczka;
- Załóżmy, że mam 500k na koncie, dobro, które chce kupić kosztuje 570k. Ale za rok to dobro kosztuje już 480k, czyli byłbym 20k do przodu.

Ale kurde nie wiedziałem, że to tak działa, że za rok będę miał już tylko 440k, a nie 500k, więc nie dam rady tego kupić za 480k, bo będzie
haha123 - @scriptkitty: dziękuję, że mi to wytłumaczyłeś. Bo przez ten mechanizm "zni...

źródło: comment_1651319273P7HvH9fGGCaMPhQYbMVPFu.gif

Pobierz
@scriptkitty: przecież nawet jakby to dobro staniało, to i tak mnie nie będzie na nie stać, bo znikną mi pieniądze. Więc to nie żadne "pobożne życzenie" tylko scenariusz czysto hipotetyczny, który w rzeczywistości istnienia mechanizmu "znikania pieniędzy" NIGDY nie wystąpi, także nie rozumiem po co w ogóle te dywagacje nad czymś co jest niemożliwe.
@SpalaczBenzyny: rozumiem to doskonale, sam kupuję w każdym roku 10 ton karmy dla mojego najukochańszego gekona - nawet nie wiedziałem, że te skurczybyki tyle jedzą :O

W dorosłym życiu doceniłem te "głupie" (jak byłem młody i głupi to tak myślałem, że prawdziwe życie tak nie wygląda) zadania z matematyki w stylu; Marek kupił 7 ton karmy dla psa za 8,31 zł za kg. Ile zapłacił Marek?
ak im te pieniądze znikają? Ktoś ma załóżmy 500k na koncie - po roku loguje się do bankowości i już ma na koncie 440k. Dobrze rozumiem? Tak to działa?


@haha123: gościu, to działa tak że za 500k na koncie mogłeś rok temu kupić 100tys litrów paliwa licząc 5zł za litr a teraz możesz kupić 77tys litrów paliwa licząc za 6,5 litr. Gdzieś zniknęło ci 23 tys litrów paliwa
@statystyczny_yt: why not both? Wiadomo, że ludize z oszczędnościami chcą wysokich stop procentowych, a ludzie z długami niskich - dlatego obu nie powinno się słuchać tylko cenę pieniądza powinno dyktować prawo popytu i podaży.
@scriptkitty: a co Ty na to kumplu abyśmy wspólnie wystosowali list polecony do Warrena Buffetta? Chłop trzyma 144 miliardy dolarów w gotówce, ale on już jest stary i pewnie nie wie, że za rok zniknie mu 17 miliardów i będzie miał już tylko 127 miliardów.

Może jak mu to uświadomimy, jak ogromny błąd popełnia, to się z nami podzieli tymi 17 miliardami? W końcu i tak bez naszej pomocy ta