Wpis z mikrobloga

@KompleksIndygo: > A tak zupełnie na serio w tym temacie, czy nie można po prostu napisać "osoba na kasie", zamiast "osoba kasjerska"? Przecież to brzmi absurdalnie i obraźliwie.

@KompleksIndygo: Dokładnie. Przecież mamy w języku polskim konstrukcje do, że się tak wyrażę, "ukrycia płci" i normalnie się tego używa jeśli nie znamy szczegółów na temat danej osoby.

Jestem w stanie zrozumieć i zaakceptować, że pewni ludzie chcą używać form
  • Odpowiedz
Wygląda na to, że w szkole moja nauczycielka od polskiego przeskoczyła kilka rozdziałów - tego nie było!

NEOZAIMKI – vono, vego/viego, vu, vo, vim, vim + nijakie formy czasowników i przymiotników np. Marzę o vego uśmiechu/ chciałobyś pójść do kina? Poszłobym z vim.

Coś czuję, że z obecną gramatyką mógłbym sobie nie poradzić... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
LITWIN - Wygląda na to, że w szkole moja nauczycielka od polskiego przeskoczyła kilka...

źródło: comment_1651317937ejQCriXeh8zplqriqX3OUy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
k---a prawdziwe problemy, inflacja z--------a, gospodarka zaraz sie wykrzaczy, wojna na granicy a ci sie takimi p--------i przejmuja.


@Akilles: Generalnie media też podsycają takie tematy jak TVP czy TVN w dowolną stronę, bo to odwraca uwagę społeczeństwa od realnych problemów.
  • Odpowiedz
@juzwos: k---a prawdziwe problemy, inflacja z--------a, gospodarka zaraz sie wykrzaczy, wojna na granicy a ci sie takimi p--------i przejmuja


@Akilles: Parafrazujac klasyka z XIX wieku o gazetach co z tego że piszą straszne pasz wile i banialuki, za tydzień nikt o tym nie będzie pamiętać, ważne że każda godzina spędzona na gazeta jest godzina w której nie robi nic produktywnego.
  • Odpowiedz
  • 0
@juzwos Najgorzej, że językoznawcy tego nie zwalczają i pozwalają na to, żeby coś takiego się rozrastało w mowie. Trzeba coś z tym zrobić zanim będzie późno i będą tego uczyć w szkole.
  • Odpowiedz
@juzwos: „Osoba kasjerska” xD nie mam nic do tego jak sobie kto używa tych wszystkich n-natywów, ale przecież można było napisać „osoba siedząca na kasie” i też byłoby neutralnie???
  • Odpowiedz