Wpis z mikrobloga

zmień auto na coś fajnego, należy ci sie


@jmuhha: W sumie kumpel z pracy o mniejszych nawet zarobkach wziął sobie Porsche z V8( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam Giulię po rabatach za 200k, a i tak leasing wychodzi 4750, do tego ubezpieczenie i OC, serwis i wychodzi sporo ponad 5k miesięcznie.
I jak spłacę leasing, zostało mi półtorej roku, to już idę na rezydenturę, a z pensji na
a twoi znajomi, poszli na rezydenturę? Czy też raczej się wstrzymali?


@jmuhha: Poszli praktycznie wszyscy.
Mało komu się chce sporo robić, 300h już dla nich jest abstrakcją, a ja potrafię dociągać pod 500h.
Do tego robi się to co się lubi - ja lubię stany ostre, pracę dyżurową, nigdy się nie dam zamknąć w poradni.
Na speckę z anestezji idę tylko po to, by zrobić papier na zapas i wrócić na
@Fan_Morawieckiego: jak mam megadepresje, a do tego bol glowy, za szybkie tetno, oslabienie, uczucie jakbym plytko oddychal, to sie nadaje na SOR? Bo nie wiem do jakiego lekarza z tym isc. Ogolnie mam wypadanie platka zastawki i jestem niezle przebadany we wszystkie strony, wiec nie powinno mi sie nic rozwalic...ale nie wiem od czego to. Lekarz mi mowi ze to moze byc zjazd po benzo, ale juz wzialem niezla dawke, ale
jak mam megadepresje, a do tego bol glowy, za szybkie tetno, oslabienie, uczucie jakbym plytko oddychal, to sie nadaje na SOR? Bo nie wiem do jakiego lekarza z tym isc. Ogolnie mam wypadanie platka zastawki i jestem niezle przebadany we wszystkie strony, wiec nie powinno mi sie nic rozwalic...ale nie wiem od czego to. Lekarz mi mowi ze to moze byc zjazd po benzo, ale juz wzialem niezla dawke, ale dalej czuje
w którymś z wpisów mówiłeś że lekarze ,,nie znają się na finansach,, czy cos

O co ci konkretnie chodziło?


@jmuhha: Wiele różnych kwestii.
Od nieznajomości kompletnie reali polskich - dla nich byle hydraulik zarabia po 500 złotych za godzinę roboty, po braku jakiegokolwiek wykształcenia ekonomicznego jak wiedzy o podstawach inflacji, pkb, kursów walut, podatki, po często pracowanie na bardzo kiepskich warunkach. To ostatnie tyczy się starych lekarzy - pracują za stawki
@Fan_Morawieckiego: Racja

czasami jak się czyta wypociny niektórych to ręcę opadają. Zwłaszcza porównania do "hydraulika albo tego co kładzie płytki" - jak dobrze robią to nie wiem czemu nie mają godnie zarabiać.
na rękę mi wyszło w kwietniu 47k


@Fan_Morawieckiego: i to mało za 200h? xD

dobre zarobki, weź sobie policz ile w Niemczech byś zarobił przy ich podatkach (~50%), a nie liniówce na której ciśniesz w PL

nie zazdroszczę, ale nie mogę już znieść tego pie*#& że lekarze mało zarabiają w szpitalach, tzn. podziwiam za umiejętność sprzedawania takich głupot ciemnemu ludowi