Wpis z mikrobloga

Mam znajomego w Stanach, który prowadzi swoją firmę IT (w sumie to na razie start-up, tyle że dobrze doinwestowany). Wymyślił ostatnio, że otworzy w Polsce oddział, żeby obciąć koszty. I zaczął mi opowiadać, że ma nadzieję znaleźć młodych programistów, koniecznie mężczyzn, którzy będą pracować po 14 godzin na dobę, najlepiej także w weekendy. Zaczęłam mu tłumaczyć, że w Polsce obowiązuje prawo pracy i że tak nie wolno, a on na to, że przecież sam tak kiedyś pracował, więc na pewno znajdzie chętnych. Próbowałam mu wytłumaczyć, że u nas jeszcze istnieje coś takiego jak urlop i L4, na co odpowiedział, że on sobie ustali z pracownikami, żeby nie brali wolnego, a w ogóle to nie rozumie jak firmy w Europie mogą funkcjonować i nie upadać, skoro ludzie wyjeżdżają na dwutygodniowe urlopy.

Więc w sumie z ciekawości pytanko, poszlibyście na taki układ? Stawki oczywiście polskie, wspominał o 10k pln i najchętniej umowa b2b, bo mniej podatków. Napiszcie co myślicie, to mu zacytuję, bo jemu się wydaje, że Ameryka jest najcudowniejszym krajem na świecie i wszyscy którzy nie mają szczęścia tam mieszkać i tak pragną żyć jak Amerykanie.

#it #programowanie #pracbaza
  • 152
@janeeyrie: tak się pracowało w czasie transformacji na początku lat `90
dzięki temu wielu ludzi się dorobiło bardzo szybko i to dało nam "polski cud gospodarczy"
ale się pracowało na siebie a nie tyrało u hamerykańca, który myśli że za parę groszy będzie miał niewolników xD Oni najwyraźniej bez niewolnictwa żyć nie potrafią - najpierw murzyni, teraz pewnie latynosi i inni biedni, zdesperowani, którzy muszą odwalać uwłaczający godności szajs ze śpiewaniem,
@szaryAlibaba: a to co się na tych studiach robi, że można iść do roboty na 14h dziennie? Pytam, bo skończyłam takie, co tam trzeba było przychodzić na uczelnię (ale były zajęcia laboratoryjne, więc nie da się zdalnie), często do czegoś się trzeba było nauczyć, jakieś sprawozdanie napisać, więc realnie może miałabym ze 3h dziennie na pracę.
@janeeyrie: brzmi jak fejk, ale... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Napiszcie co myślicie, to mu zacytuję, bo jemu się wydaje, że Ameryka jest najcudowniejszym krajem na świecie i wszyscy którzy nie mają szczęścia tam mieszkać i tak pragną żyć jak Amerykanie.


Może pokaż mu filmy z Amerykanami co żyją w różnych krajach Europy i mówią co jest dobre a co złe (albo różne) w USA i Europie. Są
@not_me: Chyba do mnie to pytanie.

a to co się na tych studiach robi, że można iść do roboty na 14h dziennie? Pytam, bo skończyłam takie, co tam trzeba było przychodzić na uczelnię (ale były zajęcia laboratoryjne, więc nie da się zdalnie), często do czegoś się trzeba było nauczyć, jakieś sprawozdanie napisać, więc realnie może miałabym ze 3h dziennie na pracę.


@not_me: Chodzę zaocznie, więc 5 dni w tygodniu po