Wpis z mikrobloga

Robię na umowę o pracę w Januszexie w galerii. Kończy mi sie umowa z końcem kwietnia. Minimalna, plus reszta pod stołem. Standard. Normalnie robiłem po 160-180h każdego miesiąca. Czy wobec tego po zakończeniu umowy przysluguje mi ekwiwalent za niewykorzystany urlop? Skoro przysługiwało mi 20 dni na rok, a przepracowałem 4 miesiace czyli 20/3~6,6 dnia. Czyli 6,6 x 8 x 13,50~ok. 700 zł. Dobrze liczę? #praca #pracbaza #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #prawopracy #urlop
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Slonievsky: trochę nie rozumiem, co to za działanie.

Przysługuje Ci 20 dni urlopu za cały rok. Proporcjonalnie za 4 miesiące to będzie 20 dni / 12 miesiecy = 1,66 za każdy przepracowany miesiąc.
Przepracowałeś 4 miesiace czyli 1,66 x 4 = 6,66. Chyba można zaokrąglić do 7. Należy Ci się ekwiwalent za 7 dni urlopu jeśli nie wykorzystałeś ani jednego. Ale dni urlopowe nie są liczone tak samo jak dni pracujące.
@Slonievsky z grubsza tak, stawkę za dzień nie wylicza się z godzinowej stawki tylko bierze się pod uwagę chyba liczbę roboczych dni w ostatnim miesiącu i przez nie dzieli się twoją pensje tak wychodzi stawka dzienna do ekwiwalentu, a no i liczbę dni urlopowych zaokrągla się do pełnych (w tym wypadku wydaje mi się że w górę) no ale to szczegóły, rząd wielkości będzie podobny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Slonievsky: zgodnie z moją wiedzą to będzie wyższa kwota. Nie chcę Cię wprowadzić w błąd (później mogę poszukać źródła informacji), ale jestem prawie pewna że niewykorzystany urlop wypoczynkowy to jest 1,5 albo nawet 2 stawki dniówki.
Skoro przysługiwało mi 20 dni na rok, a przepracowałem 4 miesiace czyli 20/3~6,6 dnia. Czyli 6,6 x 8 x 13,50~ok. 700 zł. Dobrze liczę?


@Slonievsky: Jak nie wybierzesz to pracodawca musi wyplacic. Formulka troche inna* ale sie zgadza.

Wychodzi 6,6 wiec wyplata za 7 dni urlopu (zaokragla sie w takim wypadku w gore).

* tak na przyszlosc to formulka jest "przyslugujaca ilosc podzielone przez 12 i pomnozone przez ilosc miesiecy"

I