Wpis z mikrobloga

@troloking
@fungi_
@gorszy_koniec_ukladu_pokarmowego
@MikiGRU
Myślę, że to wszyscy. No więc nie, spożycie powłoki teflonowej w żaden sposób człowiekowi nie zaszkodzi. Przechodzi przez nasz układ pokarmowy bez wpływu na nasze zdrowie. I są na to tysiące badań. To szkodliwy mit wypromowany przez firmy, które nie mogły skorzystać z tej technologii. Btw. to jedno z lepiej przebadanych zagadnień jeśli chodzi o technologię żywności.

A co do patelni to tak jak ktoś pisał - poza
@fungi_:

Ją być może czeka płukanie żołądka. Znam przypadek gościa, który skończył na sorze po zjedzeniu kawałka powłoki teflonowej.


Powielasz jakąś legendę. Jeśli typ trafił na SOR to na pewno nie w wyniku zjedzenia teflonu. To musiał być zbieg okoliczności.

Teflon nie wchodzi w żadne reakcje w ludzkim przewodzie pokarmowym. Nie jest trawiony. Jest zupełnie obojętny.

No chyba, że zjadł taki kawał teflonu, że się nim zakrztusił :p
@rafal-heros: Aaa tam. Mam jednego tefala, ale te patelnie nadaja sie do smazenia jajek, niczego innego. Kup sobie dobra patelnie ze stali weglowej (czesto tansza niz tefal) i posluzy ci do konca zycia. Ze stali nierdzewnej tez sa swietne, ale troche trudniej sie na nich smazy. Warto miec każdy rodzaj w domu.
@SmoczeKrocze: Mieszkałem z kolegami z technikum i nie dość że #!$%@? mi patelnie i nie myli po sobie, to jeszcze mieszali widelcem przy smażeniu xD

Jedna z nich wyglądała tak samo po krótkim czasie, a wcześniej w domu kilka lat dobrze się sprawdzała