Wpis z mikrobloga

@krzysdymowski: A moja paczka przyszła z Chin, poleżała sobie 48 godzin w paczkomacie i teraz wraca z powrotem.
Napisałem reklamacje aby sobie InPost apkę poprawił, bo te powiadomienia słabo widoczne są. Więc trzeba CODZIENNIE odpalać tę ich smarkaną apkę aby sprawdzić czy jest jakaś paczka. Przydały by się dodatkowo powiadomienia SMS, które trudniej przegapić.
  • Odpowiedz
@Setral: ja ostatnio z aliexpress to tylko paczkomatem dostawałem paczki. Poczta to jakaś porażka, czekasz 2 miesiące, 3 miesiące, i kupa. Może będzie za 4 miesiące albo 5? Nie wiadomo... No to zgłaszasz dispute i może ci oddadzą kasę (jak na razie oddawali, ale też nie o to chodzi bo towaru nie dostajesz, a minęło pół roku).
A paczkomat - jak dla mnie rewelacja, przykładowo zamawiałem 18 lutego, 24 lutego już
  • Odpowiedz
@robert-mackowski: Ja natomiast na paczkomatach w połączeniu z Aliexpress zawiodłem się. Nie chodzi o czas dostawy, a jakość usługi czyli nerwy, gdy okazuje się, że paczka leci nagle nie do paczkomatu, tylko na adres paczkomatu lub gdy z niewiadomych przyczyn inpost cofa paczkę z paczkomatu i udaje że nie wie o co chodzi.
Zostałem przy Aliexpress Standard Shipping czyli najczęściej kurier Pocztex pod drzwi. Różnica w porównaniu do paczkomatu to +/-2
  • Odpowiedz
@Setral: Czy opcja Aliexpress Standard Shipping oznacza zawsze wysyłkę Pocztexem? Dla mnie te nazwy ich form wysyłek są albo mylące albo nic nie znaczące (premium, standard, selection itp). Jeśli to pewniak że Pocztex to faktycznie jeszcze jakieś zaufanie budzi, będę musiał wypróbować (chociaż też widzę że i ta opcja nie zawsze jest dostępna).
  • Odpowiedz
@robert-mackowski: Od kilku miesięcy nic nie zamawiałem, więc mogły zajść pewne zmiany. Najczęściej tak było, że ASS pod adres = kurier pocztex. Marginalnie zdarzało się, że to była poczta singapurska, co oznacza w Polsce metodę dostawy przez listonosza.
  • Odpowiedz
@Setral: A jak ta paczka leciała na adres paczkomatu To co wtedy? Co z odbiorem? Bo wczoraj zamówiłem dwie paczki na paczkomat inpost i teraz się obawiam że to nie dojdzie
  • Odpowiedz
@Sherdo: Zależy jaki przewoźnik (da się stwierdzić po numerze). Jak dostałeś lub dostaniesz numer śledzenia inpostu, to raczej będzie dobrze (w numerze inpostu jest kod pocztowy adresu paczkomatu). Jeśli poczta i potraktują jako list, to zgłosić w urzędzie, gdzie przyjdzie dla listonosza, żeby zatrzymali i powiadomili o możliwości odbioru. Jeśli inna firma (DHL, DPD itp.(gdzie nie ma stacjonarnych punktów), to wcześniej interweniować na infolinii - próbować zgłaszać dyspozycję zmiany adresu (może
  • Odpowiedz