Wpis z mikrobloga

Hej, co sądzicie o umowie typu: firma płaci ci kilka miesięcy za uczenie się programowania w istotnych dla niej technologiach, a potem jesteś zobowiązany umową pracować u nich jako junior przez określony czas. Mam 2 problemy z tym: wiem, że po pomyślnym ukończeniu szkolenia jest podwyżka, ale nie podają o ile, więc pewnie nie będzie za duża. Poza tym czytałem, że tego typu umowy działają tak, że gdybym chciał zwolnić się wcześniej, to płacę część całkowitych kosztów szkolenia proporcjonalną do czasu, który mi został do przepracowania. Tylko jak właściwie policzyć koszt szkolenia? Chyba nie jest to coś tak prostego jak: moja pensja brutto podczas szkolenia razy ile miesięcy trwało?

#prawo #pracbaza #praca #korpo #korposwiat #pracait #programowanie #programista15k
  • 12
@Stettinboi: koszt szkolenia to może być np koszt Twojego wynagrodzenia i koszt czasu seniora kolory będzie Cię prowadził za rączkę. Zakładając że szkolenie trwa pół roku - spokojnie mogą stwierdzić, że szkolenie będzie ich kosztowało kilkadziesiąt tys ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bez detali umowy tzn co tam masz robić i za ile nikt Ci nic nie powie konkretnego Mirku.
Hej, co sądzicie o umowie typu: firma płaci ci kilka miesięcy za uczenie się programowania w istotnych dla niej technologiach, a potem jesteś zobowiązany umową pracować u nich jako junior przez określony czas


@Stettinboi: Nie jest to nic niezwykłego. Ot szkolenie kosztuje i firma nie chce na tym stracić. Przed podpisaniem tego typu umowy powinieneś poznać dwie rzeczy:
- czy technologia, praca w niej, przyszły zespół /projekt będzie Ci odpowiadać
-