Wpis z mikrobloga

Jadę sobie tramwajem lini 14 z Bronowic i nagle obok mnie siada jakieś ukraińskie dziecko, zaczyna gadać z matka przez telefon po rosyjsku lub ukraińsku, pewnie wraca ze szkoły bo taka pora oraz jechało z plecakiem, minus taki ze strasznie od niego śmierdziało, pewnie mieszka w Plazie stąd tramwaj lini 14 stad pytanie czy w szkole jakiś nauczyciel na to zareagował? Druga kwestia to młody odpala Duolingo i zaczyna się uczyć angielskiego XD ambitne z jego strony ale pewnie tez pokazuje ze Polska jest tylko punktem przesiadkowym dla uchodzcow i zamiast uczyć się polskiego a jest taka możliwość to młody woli angielskiego, jednak takie podejście uchodzcow stawia pod znakiem zapytania Wgl sens pomocy dla nich, Polska go przyjęła, nakarmiła, pewnie ubrała, ma za darmo edukacje a ten zamiast polskiego woli uczyć się angielskiego, niech od razu z matka jedzie do Anglii ale pewnie tam ich nie przyjmą bo Wielka Brytania ma w d00pie pomoc uchodźcom a i cały ciężar przejmuje Polska, oni robią biznes a my gowno z tego mamy i jeszcze muszę jeździć w śmierdzącym tramwaju, żyć się w tym kraju odechciewa #ukraina #wojna #imigranci #krakow #uchodzcy #szkola #depresja
  • 81
  • Odpowiedz
@eternos15: tak było, nie zmyślam. Widzę były ekspert od protestów na Białorusi teraz ekspertem od Ukraińców jest.

@Dokkblar: ruska onuca, której miałem okazję czytać wpisy kilka lat temu. Olać, wrzucić na czarno i mieć spokój. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Druga kwestia to młody odpala Duolingo i zaczyna się uczyć angielskiego XD ambitne z jego strony ale pewnie tez pokazuje ze Polska jest tylko punktem przesiadkowym dla uchodzcow i zamiast uczyć się polskiego a jest taka możliwość to młody woli angielskiego,


@eternos15: Lol niezła paranoja. W szkole masz przecięz niemal wszedize język angielski, wiec nic dziwnego, że też sie go uczy.
Nie masz żadnego dowodu, że uczy sie tylko angielskiego, a
  • Odpowiedz
@eternos15: To mnie w szkole uczyli niemieckiego i angielskiego. Nie wiedziałem, że uczą mnie po to żebym przy pierwszej lepszej okazji tam wyjechał. To by też wyjaśniało dlaczego nie wyjechałem. Dzięki za wytłumaczenie, teraz już wiem, że skoro się nauczyłem 2 języków to znaczy że mam #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na poważnie. Masz pretensje, że dziecko się polskiego nie uczy. A skąd wiesz, że
  • Odpowiedz
@eternos15: Powiem ci że wolę jak socjal idzie dla nastoletniego ukraińca niż na polaka menela z mieszkaniem komunalnym od którego #!$%@? cały blok i w dodatku nie zamierza wyjeżdżać na zachód, tylko wydawać pieniądze innych do smierci
  • Odpowiedz