Wpis z mikrobloga

Jadę sobie tramwajem lini 14 z Bronowic i nagle obok mnie siada jakieś ukraińskie dziecko, zaczyna gadać z matka przez telefon po rosyjsku lub ukraińsku, pewnie wraca ze szkoły bo taka pora oraz jechało z plecakiem, minus taki ze strasznie od niego śmierdziało, pewnie mieszka w Plazie stąd tramwaj lini 14 stad pytanie czy w szkole jakiś nauczyciel na to zareagował? Druga kwestia to młody odpala Duolingo i zaczyna się uczyć angielskiego XD ambitne z jego strony ale pewnie tez pokazuje ze Polska jest tylko punktem przesiadkowym dla uchodzcow i zamiast uczyć się polskiego a jest taka możliwość to młody woli angielskiego, jednak takie podejście uchodzcow stawia pod znakiem zapytania Wgl sens pomocy dla nich, Polska go przyjęła, nakarmiła, pewnie ubrała, ma za darmo edukacje a ten zamiast polskiego woli uczyć się angielskiego, niech od razu z matka jedzie do Anglii ale pewnie tam ich nie przyjmą bo Wielka Brytania ma w d00pie pomoc uchodźcom a i cały ciężar przejmuje Polska, oni robią biznes a my gowno z tego mamy i jeszcze muszę jeździć w śmierdzącym tramwaju, żyć się w tym kraju odechciewa #ukraina #wojna #imigranci #krakow #uchodzcy #szkola #depresja
  • 81
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 98
@eternos15: no i się nie dziwię ze się uczy ang. Jak bys z powodu wojny trafiła do np Rumunii to bys się uczyla rumunskiego czy jednak angielskiego?
  • Odpowiedz
  • 3
To jest hodowanie sobie grupy społecznej za nasze pieniądze która przy pierwszej lepszej okazji wyjedzie dalej na zachód, oni zyskają pracownika ktory mówi po angielsku a nauczył się go w Polsce a my zostaniemy z wypłaconym socjalem przez X lat, wydaną kasą na edukacje itp i gowno z tego będziemy mieli
  • Odpowiedz
  • 1
@Dokkblar: Może i tak ale to ja na to płace i mnie szlag trafia ze ta kasa jest wydawana na coś takiego, gdzie ewidentne jesteśmy R*chani z ta pomocą a na koniec nawet nie mogę się zrelaksować wracając z pracy tramwajem bo matka go nie umyła od tygodnia, może to spiętrzenie złych emocji potrzebuje ujścia w postaci takich wpisów na wypoku, na codzień jestem bardzo miły, w twarz tez bym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@eternos15: pan płaci, pani płaci, ja płacę i szczerze, to wolę płacić na Ukraińców, którzy na pewno częściowo w Polsce zostaną i przyczynią się do budowania naszej gospodarki niż na durne pomysły naszego rządu
  • Odpowiedz
@eternos15: Całkowicie się z tym zgadzam, młody ma się uczyć Polskiego i ma zakaz zdobywania jakichkolwiek innych kompetencji. Przy próbie wyjazdu za granicę powinien oddać to co dostał od Polaków, śmierć wrogom ojczyzny!
  • Odpowiedz