Wpis z mikrobloga

Czy to normalne, że RomanFanPolszy prosi Poljaków o zbiórkę na ściągnięcie swojego kumpla z Nadniestrza? Nie mam nic przeciwko, żeby ludzie stamtąd przyjeżdżali do nas, jeśli są normalni, ale uważam, że organizowanie zbiórki na rzecz swojego kumpla uważam za zdzierstwo. Bartek bezplanu już nieźle swojego młodego kumpla wytresował.

https://www.youtube.com/watch?v=Tt2A_vhtG9I

#pytanie #pytaniedoeksperta #rosja #youtube #romanfanpolszy #podroze #ukraina
  • 29
@PanDomestos:
Tak BTW, na co dokladnie zbieraja ten hajs bo nie mam jak teraz tego obejrzec?

Na kupienie biletow kolejowych do Bukaresztu i dalej do PL? Na ogarnianie mieszkania w PL? Nie moze wziac gosc kumpla do siebie na kanape? Typ se znajdzie jakas robote, wynajmie pokoj i gitara.
@PanDomestos:
Wiem, tez mam. Rodzice mojego kumpla maja na posesji moldawskiego dozorce, typ z legalnym pobytem, pracuje na siebie i jeszcze do domu hajs wysyla.

Emigracja here, za mlodu taka z plecakiem, w stylu dowolnym i na pelnym przypale. Wiec mi nie wmowia ze 30k cebulionow trzeba zeby gdziss nowe zycie zaczac.
@galonim:
W sumie racja. Ciekaw jestem co z tym hajsem zrobia.

PS
Jakbym chcial do PL zaprosic uciekajacego przed potencjalna wojna KOLEGE to ani grosza bym nie potrzebowal. Posiadzialby typ na kanapie przez pare tygodni, ogarnalby kwity i robote, wio na swoje. Przerabialem tak w UK jak i w NL. Wyglada na to ze zawodowi podroznicy z zasiegami nie maja niestety takich mozliwosci jak ja.....
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PanDomestos: też mnie to wkurza, najpierw dajcie na przyjazd rodziców, teraz dajcie na przyjazd kumpla a sam jak to bagno się zaczęło to przewalał hajs na wycieczki po Europie, gdzie przydał by się w wolontariacie bo przynajmniej zna język. Podlizuje się jacy to Polacy fajni to wpłacają. Podobnie jak z tymi murzynami bujajacymi się do polskich kawałków hiphopowych. Wewnętrznie pewnie ma z nas bekę to i goli frajerów. Obejrzałem parę filmów
ściągnięcie swojego kumpla z Nadniestrza


@PanDomestos: i już nieprawda, bo z Mołdawii
Wasia mieszka po drugiej stronie "granicy".

A ludzie mogą sobie wpłacać na co chcą, nikt ich do niczego nie zmusza(ł).
A ludzie mogą sobie wpłacać na co chcą, nikt ich do niczego nie zmusza(ł).


@ppqa: Koleś od "Ucieczka z Filipin" chciał sobie zorganizować zbiórkę na jakąś filipinkę to został zrównany z ziemią i zhejtowany ostro a tu jakiś rusek sobie zbiera kasę na ściągnięcie swojego kumpla a sam kumpel nie chciał jakiś wielkich pieniędzy. Po drugie to nieuczciwe wobec innych ludzi ze wschodu, którzy próbują do nas się dostać i nie
@PanDomestos:

Koleś od "Ucieczka z Filipin" chciał sobie zorganizować zbiórkę na jakąś filipinkę to został zrównany z ziemią i zhejtowany ostro a tu jakiś rusek sobie zbiera kasę na ściągnięcie swojego kumpla a sam kumpel nie chciał jakiś wielkich pieniędzy.


Nie wiem co jedno ma wspólnego z drugim. Łączysz dwa wątki które są sprzeczne - w pierwszym przypadku widzowie NIE CHCIELI pomóc, a w przypadku Wasii CHCIELI i pomogli.

Wnioski o
On w ogóle pracuje gdzieś, mieszkając w Warszawie? Czy żyje na kocią łape i mu widzowie sponsorują wycieczki i zakwaterowanie?


@Vort: a Ty jesteś Morawieckim, żeby ludziom do portfeli zaglądać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a Ty jesteś Morawieckim, żeby ludziom do portfeli zaglądać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ppqa: A ty kim jesteś, że jednym pozwalasz na zaglądanie, innym nie? Pewnie romana oglądasz i jeszcze jego portret wywiesiłeś na ścianie.