Wpis z mikrobloga

@Pawci0o: wada fabryczna na 100%. Kształt pinów jest taki, że nie da się źle podłączyć zasilania, tutaj widać, ze ogień poszedł z grafiki która na chwilę nawet się uruchomiła bo się dioda od logo zaświeciła ale na wejściu zasilania nastąpiło zwarcie. Po krótkim zwarciu zasilacz rozłączył zasilanie (zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe zapewne)
@LuxEtClamabunt Mogli też użyć przewodów z innego modelu zasilacza. Aktualnie bardzo dużo zasilaczy jest modułowa i większość z nich używa takich samych wtyczek. Problemem jest że nie ma żadnego standardu wyprowadzeń pinów i zdarzają się różnice nawet pomiędzy różnymi zasilaczami tego samego producenta.
W takiej sytuacji po podpięciu wszystko do siebie fizycznie pasuje ale napięcie może być w złym miejscu.
@Pawci0o: używanie gównianych zasilaczy daje właśnie takie efekty.
Normalnie zadziałałoby OCP na zasilaczu i zostałby przepalony bezpiecznik za wtyczką 12PSU w grafice.
Grafikę pewnie da się naprawić, ale regeneracja PCB na kilku warstwach musiała być tutaj na 100%.
Przy okazji pewnie padły kości ramu, bo często przy takich awariach 12V przelatuje na kości które zasilane są 1.5V.
Kształt pinów jest taki, że nie da się źle podłączyć zasilania,


@LuxEtClamabunt: oczywiście że się da, za podwieka jak sasserem #!$%@?ło to postanowiłem odłączyć dysk, a gdy podłączyłem go znowu to włożyłem wtyczkę zasilania odwrotnie bez użycia zbytniej siły (lekko pękła boczna, plastikowa ścianka gniazda w dysku i dlatego wtyk dał radę się rozepchac i wskoczyć). Oczywiście dysk na śmietnik.
@JoeBlade: 600 watowa evga z certyfikatem złotym, to nie jest gówniany zasilacz. Dobra środkowa półka.
Forest na którymś z filmów wspominał, że jakość produkowanej elektroniki przez ostatnie dwa lata zauważalnie pogorszyła się, w porównaniu do tego co było przed 2020 rokiem producenci zwiększyli produkcję kart graficznych x2 lub x3, bo i tak wszystko wykupowały kopalnie krypto w zawyżonych cenach, co jak widać na powyższym filmie odbiło się na gorszej jakości wykonania,