Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzień dobry, czy ktoś chciałby mi wytłumaczyć na jak działa obliczanie punktów na #politechnikakrakowska ,według tego linku https://rekrutacja.pk.edu.pl/wskaznik-rekrutacyjny-i-22-23/ wynik jest sumą W1 i W2, gdzie możemy zobaczyć że W1(matematyka) = P lub R2 a W2 = R2 (z resztą sami potraficie czytać). Moje pytanie brzmi jak to liczyć? Powiedzmy wynik z matury rozszerzonej z matematyki mnożę razy dwa i dodaję do tego pomnożony przez dwa wynik z rozszerzonej (przykładowo) fizyki? Generalnie na to mi wygląda i z tego wynika treść zapisana na stronie, lecz wtedy czy maksymalną ilością punktów (w przypadku napisania obu rozszerzeń na maksa) byłoby do zdobycia 400? Na to również wynika z informacji na stronie, lecz gdy spojrzymy na progi widać że najwyższy to 156(co wydaje się po prostu dziwne że najwyższy próg nie jest nawet w połowie górnej granicy). Moje pytanie więc brzmni: czy to ja coś pokręciłem i jednak się tak tego nie liczy, czy może rzeczywiście na #pk progi są tak dziwnie niskie.
link do ogolnych zasad rekrutacji jakby ktos chciał https://rekrutacja.pk.edu.pl/i-stopien/
#studbaza #matura #krakow #agh #uj #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6265ca2380bf8333f2b63737
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 9
@stefan_pmp: Niekoniecznie - jeśli W1 to również poziom rozszerzony, to wtedy masz łącznie 400, tak jak OP wyliczył.

2(100)+2(100)=400

Ciekawa sprawa z tymi progami, może po prostu zakładają, że mało kto rozszerzone matematykę i fizykę zda na maksa? Za moich czasów wyciągnięcie 100% z tych przedmiotów na poziomie rozszerzonym to było olbrzymie osiągniecie, ale to bylo 15 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą P i
@hippomasaz: ??? Przecież R to wynik procentowy z egzaminu rozszerzonego - sugerujesz że rozszerzona matma może być zdana jedynie na 50%?

@AnonimoweMirkoWyznania: Masz rację że max to 400 punktów. Co do tego co nazywasz progiem - jest to najmniejsza ilośc punktów jaka uzyskał kandydat który się dostał w zeszłym roku. Może to oznaczać że zgłosiło się do nich 1469 kandydatków, przyjęli 128 osób z czego np. 127 miało 399 pkt
@raffi74: za stroną polibudy:

R oznacza liczbę punktów odpowiadającą wynikowi procentowemu uzyskanemu z części pisemnej egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym.


Ja tam widzę, że R to liczba punktów odpowiadająca wynikowi procentowemu, a nie wynik procentowy.
@raffi74: @hippomasaz: > R oznacza liczbę punktów odpowiadającą wynikowi procentowemu uzyskanemu z części pisemnej egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym.

Wynikowi procentowemu czyli ilość procent, co ma sens dopiero wtedy, kiedy spojrzymy na zasady rekrutacji z lat poprzednich, gdzie wzór wyglądał inaczej bo nie było w1+w2 tylko samo w1, i faktycznie wtedy wynik maskymalny to 200, polubuda nie umieściła właśnie tej dość istotnej informacji, że w tym roku zmienili zasady liczenia
WalecznaBaba: @hippomasaz @Admiral16 Sprawa się chyba wyjaśniła. Miałem rację co do obliczania punktów i faktycznei max wynik to 400 (R i P to liczba punktów (w domyśle procentowych) zdobytych na maturze, nie punktów jako takich). Jednak haczyk polegał na tym że przez wszystkie lata poprzednie na wzór rekrutacyjny składał się tylko jeden przedmiot, więc faktycznie max próg z lat poprzednich wynosił 200, tylko w tym 400 bo zmienili zasady (o czym