Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Ja pierdziele, w jakim my żyjemy "bantustanie" żeby prezes prywatnego banku publicznie lobbował za podnoszeniem stóp i zarzynaniem ludzi na kredytach brakiem regulacji oprocentowania kredytów - żeby generować nieograniczone niczym zyski banków. Niestety ale to zagadnienie trzeba uregulować bo zaraz będzie masa upadłości a mieszkania będą skupować fundusze, które urządzą sobie tu raj.

Przecież gdziekolwiek w cywilizowanym świecie taki człowiek pociągnąłby na dno nie tylko siebie ale i całe RPP bo padłby na nich cień podejrzenia o spekulacje na rynkach kredytów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wybaczcie ale dla mnie to już jest gruba afera, najpierw obniżenie stóp na kilka lat do niespotykanie niskiego poziomu, pompowanie socjalu - a teraz gwałtowne podnoszenie stóp i wywoływanie kryzysu. Sorry ale czekają nas ciężkie czasy w których nawet wśród ludzi którzy brali kredyty jak ja 10 lat temu nie będzie nas stać na zapłaconie raty z jednej pensji.

https://www.money.pl/banki/zwiazek-bankow-polskich-o-rzadowych-pomyslach-mrozenie-wibor-czy-rat-kredytowych-jest-zle-6761268308175648a.html

#moneypl #banki #kredythipoteczny #finanse #ekonomia #gospodarka #inflacja #
  • 9
Sorry ale czekają nas ciężkie czasy w których nawet wśród ludzi którzy brali kredyty jak ja 10 lat temu nie będzie nas stać na zapłaconie raty z jednej pensji.


@PanBulibu: To nie wiem jak ten kredyt brales. Ja bralem 8 lat temu. Jeszcze dlugo bedzie mnie stac na splate raty. Kredyt bralem z glowa, przez ten czas zaoszczedzilem, nadplacilem, mam odlozone.

Teraz rata to 7% moich dochodow. Stoopki moga se jeszcze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gorzki99: W tej kwestii mam na myśli akurat ludzi, którzy brali kredyty w latach 2019 - 2021 i po grupach na FB widzę, że z raty 1300 robi im się nagle 3000 albo 4000. To jest dramat i szczerze tym ludziom współczuję.

Zanim wzialem kredyt to wiedzialem o kredytach tyle ze trza placic raty i ze splace wiecej niz bralem.

Wiec nie polecialem na hurra do banku tylko poczytalem, podowiadywalem sie,
W tej kwestii mam na myśli akurat ludzi, którzy brali kredyty w latach 2019 - 2021


@PanBulibu: Czyli w momencie jak stopy byly grubo ponizej zera.

I to jest to co ja napisalem - niestety ale trzeba sie przynajmniej troche znac.

Ja bralem kredyt gdzie rata wynosila jakos 15% dochodow. Przy stopach 4,5%

Przy stopach 0,2 bym raczej tego nie zrobil.

Upraszczajac ze wzrost stop o 100% to wzrost raty o
Każdy widział co brał. Zakup nieruchomości to w większości przypadków największą transakcja życia. Każdy znał warunki, miał przedstawione analizy, podpisał że wszystko zrozumiał. Z resztą to nie kupno bułek w sklepie, wypadało coś poczytać, popytać, zapoznać się. A teraz zaczyna się płacz. Pani redaktur kazali podpisać....takie jest życie, każdy odpowiada za swoje decyzje.