Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wychodze_z_friendzone: tak wlasnie mniej więcej 2tygodnie do tygodnia przez końcem aresztu musi być posiedzenie w sprawie jego przedłużenia

@kasa: no ale jeśli dostanie np rok więzienia, to areszt mu to zzeruje. A w Polsce rzadko kiedy dają inną karę niż pozbawienie wolności, jeśli ktoś był tymczasowo aresztowany, no chyba, że jakaś wielka grzywna, którą również zzeruje mu areszt
@banjo: Areszt jest dużo gorszy niż wiezienie. Powinno się zaliczać z przelicznikiem 1.5 albo dwa, jak w innych krajach. Zresztą samo zaliczenie aresztu na poczet kary nic nie zmienia. Nie można trzymać człowieka rok w areszcie! Każdy może okazać sie niewinny. Przedłużanie aresztu powyżej trzech miesięcy powinno być zarezerwowane dla szczególnych przypadków. W Polsce stosuje sie prawie w każdej sprawie. Kpina z obywatela.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 151
@kasa: Polska to patologia jeśli chodzi o tymczasowy areszt, a wieksza patologia, że sąd dostosowuje karę do aresztu xD bo często mógłby dać jakieś zawiasy albo mniejsza grzywnę, a cyk 3 msce pozbawienia, żeby się zzerowalo. Niestety ponad 90 procent wniosków o areszt jest przyklepywanych. Także zgadzam się w 100 procentach z twoim zdaniem
Op i plusąjący to podludzie. Przypominam, że dziewczyna, która zginęła, nie biła się na środku ulicy. Ciężko tu mówić o "sprawiedliwości" wymierzonej przez kierowcę, skoro trafiło nie tę osobę, co trzeba.


@Headcrab_B: A ktoś, kto popił i bije się na ulicy zasługuje na śmierć? Też nie. To jakieś #!$%@? dzieciaki, z których większość w końcu z tego wyrośnie i znormalnieje.

Dziewczyna też była Kariną, która zostawiła dzieciarnię w domu i nad
@IronHeisenberg1939 po pierwsze, pisałem o sytuacjach które miały miejsce, biekoniecznie o tym. System aresztow w Polsce to kpina.
Po drugie, tak, #!$%@? patole bijące się na ulicy.
Po trzecie, już pisałem swoje stanowisko na ten temat, więc nie chce mi się powtarzać. Typ zrobił to co uznawał za słuszne w tamtym momencie. Był zagrożony przez patile, drzwi autobusu jest łatwo wywarzyc. Patola jest winna i powinna być ukarana.