Wpis z mikrobloga

@300px: Gdybyś spłacił to w rok, to zapłaciłbyś 50k odsetek, bo 10% to oprocentowanie w skali całego roku.

Hipoteka zwykle nie trwa rok ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc w grę wchodzi tzw. procent składany. Przy oprocentowaniu 10%, w pierwszym roku kredytu masz do spłacenia 50k odsetek podzielonych na 12 miesięcy, plus jakąś część kapitałową. W drugim roku odsetki naliczasz od kapitału pomniejszonego o to, co udało Ci
  • Odpowiedz
@pastibox wydaje mi się to jakoś skrajnie niesprawiedliwe, żeby bank mógł tak dużo zarabiać, jakieś takie niezdrowe wręcz. Ktoś tu niedawno wklejał swoją ratę, w której z 2.5K tylko 0.2K to był kapitał. W średniowieczu nie za takie rzeczy Żydów wpędzano z całych krajów.
  • Odpowiedz
Wchodzenie w tematy kredytów na wykopie grozi niesamowitym rakiem, ot wykopki znalazły sobie kolejny obiekt drwin
  • Odpowiedz
  • 0
@pastibox #!$%@?, odsetki to na dzis 2x kapital? Ja #!$%@? (°°
Przeciez wy sie tam wszyscy posracie za pol roku ()
  • Odpowiedz
@miosz: Wiem Mireczku, sam mam krechę zaciągniętą w ubiegłym roku, i przestudiowałem temat do satysfakcjonującego mnie poziomu wiedzy. Przy racie równej proporcja odsetki/kapitał będzie się zmieniać w czasie, ale pominąłem to, żeby nie gmatwać odpowiedzi o dodatkowe elementy
  • Odpowiedz
  • 0
@miosz wez pod uwage, ze Ty mieszkanie wykonczyles, a tutaj chyba liczysz stan surowy( jesli zle rozumiem, to mnie popraw) + inflacje, ktora sprawia, za te ~70tys wiecej i lepiej nie kupisz, bo wszystkie poszlyw gore. Pomijam juz ponowne wykonczenie ibceny materialow, ktore jednak nieco beda sie roznic od tych sprzed 4 lat ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sqez: kupowałem z rynku wtórnego. Jedyne co zrobiłem to przemalowałem ściany bo stan był do wprowadzenia

Chodzi mi tylko o to że mieszkania drożeją o większy procent niż oprocentowanie kredytu. Dopóki takie założenia będą prawdziwe to na kredycie na mieszkanie realnie się zarobi. Teraz dochodzimy do momentu gdzie zysk jest dużo mniejszy niż parę miesięcy temu albo wręcz zerowy
  • Odpowiedz
@Triplesix: @shuukre: znawcy Zachodu widze xD znajoma wziela sama kredyt na 30 lat w UK na dom szeregowy ( ponad 100m2) z malym ogrodkiem. Stala stopa, ale aktualizowana co 5 lat. Rata nie przekracza 500 funtów. Ale UK nie konczy sie na metropoliach i mozna żyć też w miastach 200K i mniejszych. W Niemczech też znam ludzi co mają stałą stopę aktualizowaną co 5 lat, a nie stałą na 20
  • Odpowiedz
@Arbuzbezpestkowy: A kogo obchodzi mieszkanie na jakimś #!$%@?? Jak masz 20-30 lat to chcesz mieszkać blisko dużego miasta gdzie pracujesz. Zajebiste osiągniecie, kupić angielski kurnik na zadupiu i spłacać go 30 lat xD mieszkałem 6 lat w UK pracując w IT i sporo młodych ludzi z moich zespołów wynajmowalo po 2-4 osoby, wspólnie mieszkania żeby za ilestam lat mieć na wkład własny do mieszkania.

Przelicz sobie kredyt na 400-500k funtów w
  • Odpowiedz
@shuukre: jesli dla Ciebie 200k ludzi to #!$%@? to fajnie. Rozumiem, że każdy musi mieć nowe budownictwo w miastach powyżej miliona, bo inaczej to wstyd. A tak to przynajmniej ludzie pracując nawet na magazynie mogą sobie pozwolić na wkład własny i normalną ratę. Typowy wykopek, ekspert, bo pracuje w IT i musi mieszkać w wielkim mieście xD
  • Odpowiedz
@Arbuzbezpestkowy: Tak to #!$%@?, chyba ze czujesz ambicje to magazyn albo spozywczak to spoko.

Widzę ze nie zrozumiałeś o co chodziło z IT. Skoro ludzie z IT maja problem kupić cos swojego koło większego miasta, to tym bardziej większy problem będą mieli z tym inni o mniejszych zarobkach. To nie jest żadne rozwiązanie, wyprowadzić się 300km od dużego miasta bo każdy w większym lub mniejszym stopniu powinien moc kupić mieszkanie w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arbuzbezpestkowy: kazdy sobie moze wybrac do jakiego banku idzie i na jakich warunkach, znajoma sobie wybrala 5letnia to ma aktualizowana, mogla wziac fixed na 25 lat- pokaz mi w PL taki bank, ktory to umozliwia xd znawco
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arbuzbezpestkowy: nie wiedzialem o tych 2 wyjatkach wiec zakladam ze sa od niedawna, ale ciagle nie ma mozliwosci wziecia stalego oprocentowania na caly okres kredytu wiec oatatecznie niewiele to zmienia
  • Odpowiedz