Wpis z mikrobloga

też macie coś takiego, że jak jedziecie przez Polskę, przez jakieś totalne zadupia to czujecie zachwyt, że nasz kraj jest taki piękny? mamy tyle wspaniałych zabytków, urokliwych miejsc czy pięknej natury. wszystkie górki, morze czy nie wiem Pustynia Błędowska, no przecież to jest kosmos, że tyle tego jest w naszym kraju. w byle dziurze zawsze znajdę coś, co mnie zauroczy. marzy mi się zwiedzić całą Polskę.
ogólnie mam tragiczną pamięć, ale pamięć do miejsc to aż zadziwiająco dobrą, pamiętam ławki, na których z kimś siedziałam, parki, widoczki, w sumie wiążą się z nimi nie zawsze dobre wspomnienia i czasami aż trochę „przykro mi, jak mi przykro”, ale z drugiej strony lubię składać życie z ładnych, choć czasem smutnych obrazków, gdy pośród nas jest tyle syfu i zgnilizny #gownowpis #polska #gory #beskidy #feels
Pobierz kwasnydeszcz - też macie coś takiego, że jak jedziecie przez Polskę, przez jakieś tot...
źródło: comment_1650180080snHYWTj1GmKnJrRAoWb9Gk.jpg
  • 61
@jmuhha: to prawda. ja to widzę szczególnie po Sieradzu (akurat to nie wieś, ale też dziura). kiedyś to pusty rynek, tylko poczta, apteka i monopolowy, teraz knajpy, rynek odpicowany. pamiętam jak kilkanaście lat temu były koleżanki u mnie i się podjarały, że jest wzgórze zamkowe, a ja im mówię, że to jest autentycznie jeden kamień XD teraz rewitalizacja ostra, ścieżki edukacyjne, wzgórze zamkowe w końcu jakoś wygląda
@kwasnydeszcz: im bardziej górzysto tym ladniej przyrodniczo to fakt, ale wsie wyglądają tragicznie. Mam wrazenie, ze zagospodarowanie przestrzenne czy jak to sie tam w polskim prawie nazywa nie istnieje w górach.
Miasta to znowu sa ladne tylko w centrum, a 10min drogi od niego zaczyna sie bród i smród.
Poza tym faktycznie polska zmienia sie na plus. Sam widze po moim miasteczku ile wyrwmontowali przez ostatnie lata, ze powstaja nowe parki,
Pustynia Błędowska


@kwasnydeszcz: wtf?! co w tym sztucznym tworze jest pięknego? ona jest efektem szabrowniczej gospodarki leśnej i nadal jest sztucznie podtrzymywana poprzez wycinkę wszystkiego co tam urośnie
@kwasnydeszcz: w każdym kraju można zachwycać się naturą, Polska nie jest pod tym względem szczególna. Jeżeli chodzi o ogólną, czystość w miastach, czy wsiach to w porownaniu z innymi Państwami jest u nas naprawdę dobrze. Mentalność Polaków chyba mocno się zmieniła przez ostatnie 20 lat, ja jak idę i miałbym wyrzucić papierek na trawę to skręcało by mnie od środka pozniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zmieniła przez ostatnie 20 lat


@zimnypan: jest tak. Jedyny kraj gdzie jest podobnie, w którym dotychczas byłam, a może nawet trochę czyściej to Austria, gdzie nawet nie występuje coś takiego jak chaszcze xDDDDD Byłam i w Tyrolu i w Wiedniu, w Klagenfurcie, no wszędzie jest dobrze. Wydaje mi się, ze Belgia i Holandia trzymają poziom, ale byłam tam tylko przejazdem i nie zdążyłam zaobserwować
@kwasnydeszcz:
Zdecydowanie.
Żyłem trochę w Niderlandach(w południowej Holandii i południowej Limburgii) i w Czechach(w Ústeckim Kraju) i teraz będąc w Polsce nie mogę wyjść z zachwytu.
Zarówno Czechy i Holandia mają swój urok, ale oba kraje wydają mi się bardziej syntetyczne/estetyczne.
Tj. w Czechach jest górzyście i dziewiczo, klimat i geografia zbliżona do Polskiej, ale brakuje mi trochę "dzikości" i za dużo lasów tam nie ma.
Z kolei Holandia to takie