Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: Żydzi nie mogą w piątek wykonywać żadnych prac fizycznych (szabat), wyjątkiem jest wykonywanie prac fizycznych we własnych 4 ścianach. Tak więc wymyślili sobie, że oplotą cienką żyłką (zwaną 'an eruv') cały Manhattan dzięki czemu będą przebywać "wewnątrz", i cyk, piąteczek piątunio można się bawić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Utrzymanie żyłki w 'nieprzerwanym' stanie kosztuje około 100k$ rocznie, inspekcja jest wykonywana co tydzień w czwartek.

#ciekawostki #zydzi #religia
źródło: comment_1650122929uHoSKH1Ctz1sm836BXkFem.jpg
  • 106
@mmmmmmmmmmmmmm: za każdym razem jak jakiś gimboateista wypowiada się o religii, to wali takimi infantylnymi stwierdzeniami pokroju dziadka na chmurce, które nie przystoją dzieciom w drugiej klasie podstawówki. Ateiści to niedorozwinięte umysłowo dzieciaki
swoją drogą nie kojarze żeby chrześcijanie coś omijali w jakieś wymyślne sposoby


@Dolan: Katolickie badanie nasienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W takiej sytuacji mogą znaleźć się na przykład katolicy, ponieważ według tej religii masturbacja jest grzechem, jednym z wykroczeniem przeciw czystości.

Dla takich osób Centrum Medyczne CODE umożliwia przeprowadzenie badania nasienia w alternatywny sposób – za pomocą specjalnie zaprojektowanej prezerwatywy. Materiał można pozyskać w trakcie stosunku seksualnego
Katolickie badanie nasienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@yosoymateoelfeo: słyszałem o tym kiedyś, faktycznie niezła zagwozdka xD trochę absurd, jak tutaj zbadać nasienie skoro nie możesz zwalić do pojemnika. Gorzej mają jehowi z tym zakazem przetaczania krwii i transplantacji
jak chrześcijanie nie omijają? Nie można jeść mięsa ale ryby tak xD kolejne, podróżnych post nie obowiązuje.


@mirkobiniu: mamy XXI wiek, samoloty, amfetaminę, bayraktary, dostęp do wiedzy światowej w jednym miejscu, a nadal jest mnóstwo tumanów bez wiedzy, którzy wypowiadają się na necie :(

po pierwsze: to że "ryba to nie mięso" lub ściślej "ryba jest potrawą postną" nie jest oryginalnym wynalazkiem chrześcijańskim, tylko zostało odziedziczone z tradycji żydowskiej, gdzie zwierzęta
swoją drogą nie kojarze żeby chrześcijanie coś omijali w jakieś wymyślne sposoby


@Dolan: myślę że spokojnie można za wymyślny sposób uznać to, jak katolicy omijają nominalną monoteiczność ich religii zawartą we własnej świętej księdze. Otóż żeby móc czcić religijnie pomniejsze bóstwa zwane świętymi, wymyślili stopniowanie kultu religijnego na dulię, hyperdulię i latrię. Mimo że w Biblii jest dosłowny zakaz klękania przed kimkolwiek poza Bogiem, katolicy twierdzą, że do Marii też mogą
@Dolan sugerowanie, że chrześcijanie nie pajacują tak to grube nadużycie. Przez to, że chrześcijaństwo to tak cipowata religia to podejście może być dużo bardziej odmienne. Dekalog każdy ma w piździe, wszystkie inne rzeczy ujęte w biblii też, a do tego każdy interpretuje to jak chce i czuję się dobrze.
"Nie porzadaj rzeczy bliźniego"? "Somsiad ma lepszego passata?! #!$%@? złodziej, hyc mu kontrolę naśle, mirabelki ukradnę, bo stać go złodzieja!!!", "Nie zabijaj?!" "#!$%@?ć
udawanie że ryba to nie mięso


@WOiOwnik @rzuf22: Tu nie chodzi o żadne udawanie czy wmawianie sobie, że ryba to nie mięso. Chodzi tu o bezpośredni stan materialny na ichniejsze czasy kiedy powstawał ten cały post.

Za chwilę (bo pewna sprawa nagli) postaram się dokończyć, co mam na myśli.
zasady w chrześcijaństwie specyficznie zakazują w post piątkowy jedzenia mięsa zwierząt lądowych i powietrznych


@Dolan: a może i tak jest, jak pisałem, chrześcijaństwo ma kościół, który odwala niektóre fikołki za wiernych (dyspensy udzielane przez czarodziejów), a niektóre wpisuje bezpośrednio do prawa kanonicznego. Co więcej, post piątkowy został oficjalnie przez kk zniesiony. Dalej, post nie wynika z biblii a z wewnętrznych zasad kościołów. Pomimo, że kościół (czy to katolicki czy inny) na
źródło: comment_1650146409iL4xVta4xoapMYwL4WHZCS.jpg
udawanie że ryba to nie mięso


@WOiOwnik: Nikt nigdy tak nie powiedział. Tylko ryba to posiłek biedaków, a sednem postu było oddawanie mięsa osobom, które nie jadły go na co dzień, nie tylko w piątki, ale też w środy. Zamiast tego może być pomoc biednym, poświecenie swojego czasu itd.
Żydzi nie mogą w piątek wykonywać żadnych prac fizycznych (szabat), wyjątkiem jest wykonywanie prac fizycznych we własnych 4 ścianach.


@Dolan: @kubako: i Ty też przy okazji jak już poprawiasz xD
NIE. Nie można wykonywać nawet prac we własnym domu. Stąd szabes goj, który jest nieżydem zatrudnianym aby wykonywać obowiązkowe prace domowe w szabat. Linka jest dlatego, że Żyd nie może w szabat oddalać się o 2 tysiące kroków od własnego
@ElonUfamTobie kościół katolicki w swoich nakazach to może ssać pauke bo w nim nie uczestniczę. Jego nakazy i zakazy nie obowiązują mnie więc każdy jakiś jego nakaz/zakaz mnie śmieszy. To jest moje życie a nie jego
swoją drogą nie kojarze żeby chrześcijanie coś omijali w jakieś wymyślne sposoby

@Dolan: ryba to nie mięso. Na zakupy w niedzielę nie, no chyba że jest ładna karkóweczka. Biblia to przenośnia, no chyba że akurat nam pasuje to jest dosłowna (może dotyczyć to nawet tego samego fragmentu, zależnie od sytuacji).

Ale masz racje, chrześcijaństwo ma kościół który tworzy systemowe wymyślne sposoby omijania co bardziej niewygodnych zasad.


@rzuf22: Wiesz, że coś
1. Ryba jako symbol chrześcijaństwa ma specjalne miejsce. Poza tym nakaz niejedzenia mięsa w piątek jest różnie traktowany w różnych krajach i nawet w Polsce nie wszyscy się z nim zgadzają.


@Zydomasoneria: Odnioslem sie do tego co mialem na mysli w dalszych moich wpisach.

2. Który popularny odłam chrześcijaństwa zabrania zakupów w niedzielę? Nakaz dotyczy od powstrzymania się od pracy jeżeli to możliwe.


@Zydomasoneria: Mowie o hipokryzji starych bab, a
co do mojego "ryba to nie mięso" odnosiłem się bezpośrednio do wypowiedzi Bosaka (medialnego katolika) jako przykład ignorancji tego typu ludzi


@rzuf22 @WOiOwnikL wpisami tego cepa nie ma się co sugerować, albowiem wierzących na pokaz albo tych którzy wierzą ale nie do końca wiedzą w co jest cała masa. Tacy to pewnie nawet jednego z dwóch Testamentów Biblii nie przeczytali, a byliby pierwsi to wytykania win i cytowania świętej księgi.

Wybaczcie, że
@ElonUfamTobie wysrane mam tą kulturę. Jest post, a można jeść ryby, co jest debilizmem, tak samo jak eruw u Żydów. Każda religia jest złem, czymś co omamia ludzkie mózgi które nie mogą myśleć logicznie bo ma ograniczenia. Ograniczenia które narzucaja religie które robią #!$%@?ę z logiki.
wpisami tego cepa nie ma się co sugerować, albowiem wierzących na pokaz albo tych którzy wierzą ale nie do końca wiedzą w co jest cała masa. Tacy to pewnie nawet jednego z dwóch Testamentów Biblii nie przeczytali, a byliby pierwsi to wytykania win i cytowania świętej księgi.


@lodowka_z_piwnicy: wiem, ale jak pisalem, jest to medialny katolik, a przynajmniej tak siebie sam przedstawia, a KK chetnie ten obraz utrzymuje. Domyslam sie, ze