Wpis z mikrobloga

Eh, chyba nie będę miał łatwo z moim 8600k. na 1.31v fixed wali błędami po 4 minutach na OCCT. W międzyczasie temperatura na jednym corze skacze do 79 stopni a na innych 66 xD. Definitywnie sie #!$%@? przegrzewa tylko jeden core, to będzie kwestia gluta?
Ustawiłem 4600mhz na 1.31 i zaraz zobaczę co się będzie działo ale jest tragedia. Delide będzie chyba konieczny po całości.

#overclocking #pcmasterrace
  • 7
@dwal no mówię że wali błędami na 1,31. Ale miałem load line level 2. Na load line level 1 siedzi 1.26v i 4,6ghz bez błędów ale skoki temperatur tragiczne. Sztuka pod delide po całości. Na 1,27 4,7ghz też nie trzyma. Dopiero na 1.28 można mówić o stabilnym 4,7 a temperatury skaczące na jednym corze do 86 stopni. Tragedia xD w poniedziałek go deliduje.
@cl_master: a po co ci takie wysokie taktowanie zamiast dać 1.2v i kręcić do oporu na takim napięciu i mieć niskie temperatury niskie zużycie prądu i optymalna wydajność?
@dwal przecież ten procek ma 4,3ghz na turbo booscie. Za mało dla mnie wiec podkręcam. W tomb raiderze w procesorowych lokacjach mam już 15fps więcej a zegar mam na 4,6 dopiero.

Kupiłem 144h monitor i muszę zejść z bottlenecka ile się da.