Wpis z mikrobloga

Macie jakiś pomysł na stronę typu SPA, ale żeby była dobrze zrobiona pod SEO?
Brat chce dosłownie wizytówkę z galeria, ale nie będę mu tego na wordpresie stawiał. Po prostu w czystym css html mu machnę. Chodzi tylko o to, ze WP ma te swoje optimajzery pod seo i inne szajstwa, a on chce być wysoko w wynikach - a pewnie samym takim szablonem będzie ciężko.

Da się to jakoś fajnie zrealizować na jakimś czystym template?
Czy po prostu postawić mu ta wizytówkę i reklamę googla wykupić?

#frontend #webdev #seo
  • 13
@Rudy_: dla Google'a liczy się głównie treść dlatego wysoko w wynikach są raczej pełne strony gdzie masz kilka zakładek, dobrze zoptymalizowane treści, nagłówki, fajnie jak jest blog na którym cyklicznie się coś dodaje itd. Takie SPA to trochę lipa jeżeli chodzi o pozycjonowanie ale o ile konkurencja nie jest duża to może się uda.
@Rudy_: nie płaci się za pozycjonowanie tylko za reklamę. To że wykupi AdWordsy nie oznacza że automatycznie w normalnych wynikach wyszukiwania będzie pojawiał się wysoko. Po prostu będzie co jakiś czas pojawiał się w miejscu reklam i to wszystko.

Zależy jaka dokładnie branża bo skoro mówisz coś o galerii to jak np. jest jakimś fotografem to najczęściej z polecenia się załapuje zlecenia. Głównym medium są teraz FB i Instagram - jak
@Rudy_ podstaw jakiś ładny szablon html, skoro nie chcesz całego CMSa, na pewno nie przeszkodzi to w SEO.

@Rst00 ok, a jak zaplaci się googlowi za pozycjonowanie, to jest szansa na podobny rezultat?

Chyba nie wiesz o co dokładnie pytasz
@Rudy_: pieprz optimizery pod wordpress, w Twoim przypadku będzie to armata na muchy
Rób w czystym html-u, z kodu lepiej to wszystko załatwić niż wtyczkami do wordpressa.

Choć faktem jest, że dobrze by mieć tam jakieś artykuły żeby się pozycjonowało jeszcze lepiej. Zainteresuj się Static Site Generator jak będziesz miał kilka podstron (w nich też bloga można zrobić
@Rst00 No on akurat ma lawetę i chce być po prostu wysoko jak ktoś wpisze "laweta opole" np.

Ciężko robić artykuły dla takiej strony.
Widziałem tez, ze cwaniaki robią po 1000 staticow na tym samym szablonie strony i zmieniają tylko miasta. Google za to nie banuje?
@LubieKiedy
@odysjestem
@Rudy_ ale Brudnej roboty się nie ominie. Nie wiem jakie teraz są dokładnie trendy, ale ostatnio liczył się content czyli zawartość strony stąd taką wizytówkę trudno wypozycjonować. Chyba, że tam by były jakieś artykuły, porady ekspertów. Jak nie dobrze mieć blog, stronę FB z tym co tematem i odnośnikami do strony. Dobrze działają wszelkie akcje rozdawania czegoś za darmo.. np. karnet do spa losowany wśród tych którzy polubią stronę albo napiszą coś.
@Rudy_: to niech wykupi na tą fraze Google Ads, choć na początku bym po prostu zrobił stronę i sprawdził jak się pozycjonuje. Niech sobie zrobi też Google Business, doda firmę do Google Maps itp żeby od razu był numer telefonu.

Jak będziesz robił to możesz mi podesłac, zrobie mały audyt i mogę Ci podpowiedzieć co możesz poprawić w kodzie lub jak to też może marketingowo rozegrać