Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to takie dziwne, że mimo młodego wieku nie mam kolegów ani koleżanek. Skąd pomysł na ten wpis? Otóż wczoraj przyjechała do mnie rodzina. Nie znam ich, nie chciałem poznawać, ale trzeba było stworzyć iluzję, że ich znam i lubię. I dowiedziałem się od nich, że jestem jakiś dziwny jak w trakcie rozmowy wyszło, że nie mam kolegów, nie mam dziewczyny i ogólnie to całymi dniami siedzę w domu przed komputerem. Jako kontrpzykład podali mi jakąś kuzynkę (nie znam jej osobiście), która ma tyle samo lat co ja, studiuję zaocznie, pracuje i ma zarówno chłopaka jak i koleżanki, z którymi wychodzi na imprezy. Cóż, ja także studiuję zaocznie, w tygodniu praca, ale jestem bardzo, bardzo nieśmiały. Co prawda na moim kierunku są inni ludzie, lecz ja z nimi nie rozmawiam. Siedzę sam, robię wszystko sam i po zajęciach wracam szybko do domu. Nie integruję się z grupą, nie czuję takiej potrzeby. Wiadomo, że fajniej by było gdybym miał jakiegoś kolegę, lecz przyzwyczaiłem się do tego, że jestem takim wyrzutkiem. Inni tworzą grupy, rozmawiają między sobą, nawet podobno wychodzą gdzieś w tygodniu razem. Wszyscy tylko nie ja. Podobnie było w szkole średniej, gimnazjum i podstawówce. W pracy jest podobnie, siedzę sam i niezbyt często rozmawiam z innymi (raz na jakiś czas coś tam powiem). Dziwnie to zabrzmi, ale ten minimalny kontakt, który mam na uczelni czy w pracy mi wystarczy. Nigdy nie byłem wylewny, wolałem siedzieć sam i robić swoje. Z dziewczynami podobnie, skoro nigdzie nie wychodzę to nawet nie mam gdzie jej poznać, więc nie jestem zaskoczony tym, że jej nie mam. Jednak teraz zacząłem się zastanawiać czy to jest normalne? Może faktycznie jest coś ze mną nie tak?
#niesmialosc #samotnosc #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6251314512e12f55c9e7f426
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja też tak mam, mam jednego kolegę z zagranicy, z którym sobie sporadycznie gadamy o pierdołach na discordzie, ale poza tym nie mam nikogo poza rodziną. Z kolegami z pracy też żadnych kontaktów poza zawodowymi nie nawiązuję, unikam chodzenia na jakieś spotkania integracyjne, bo nie chce mi się słuchać o bombelkach i serialach na netfliksie xD lubię za to spędzać czas w domu, czytać książki, grać w gierki, jak gdzieś
@AnonimoweMirkoWyznania: niech się nie wtrącają w twoje życie. Nawet jeśli to byłby jakiś problem dla ciebie, to nic nie powinno ich to interesować. A podawanie przykładu kuzynki też jest słabe. No ale swoją drogą powinieneś się zastanowić czemu cię to tak dotknęło że postanowiłeś to opisać anonimowo na mirko
Jako kontrpzykład podali mi jakąś kuzynkę


@AnonimoweMirkoWyznania: Kutwa jaki to bezsens porównywać chłopa do baby. Baba wystarczy że jest, po prostu wyjdzie i już może tworzyć sieć kontaktów. Facet musi na nią zapracować. A po drugie ile to dorosłych, tych już w średnio-starszym wieku, to ilu z nich prowadzi taki uspołeczniony tryb życia? Bo jak czy widzę, czy pamiętam za dzieciaka rodziców innych znajomych to wcale nie jest tak kolorowo i
@AnonimoweMirkoWyznania: Nic Tobą nie jest nie tak. Powiem bardzo szerokim do interpretacji pojęciem. Jesteś wytworem dzisiejszego świata. Świata w którym jest coraz więcej takich ludzi jak ty, którzy spokojnie mogą sobie w ten sposób w jaki aktualnie żyjesz, żyć. Możesz tak żyć i osiągać sukcesy, spełniać marzenia, be potrzeby głębszego angażowania się w relacje międzyludzkie.
Nie nie jesteś dziwny, ja mam w duże mierze identycznie, tylko że ja raczej wychodzę do
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? to, co ci mówią myślą inni, kij im do tego.

Ja za kimś tęsknię jak go pół roku nie widzę XD

każdy jest jakiś, każdy ma jakieś trudności demony i warto się po zastanawiać skąd się to wzięło dlaczego tak jest, jakie potrzeby zaspokaja, a jakie są tego koszty. Jeśli masz możliwość pogadać z terapeutą to bardzo polecam.