Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem soczewek do okularów korekcyjnych i nie wiem jaki pakiet wybrać. Wada -2.

STANDARD – pakiet podstawowy, dla osób bez większych wymagań,
BRĄZ – pakiet standardowy, ale z dodatkowymi powłokami antyrefleksyjną i łatwoczyszczącą (199 zł)
SREBRO – opcja, w której otrzymujesz do 25% cieńsze soczewki, powłokę antyrefleksyjną oraz 100% ochrony UV ( 389 zł),
ZŁOTO – oprócz cieńszych o 25% soczewek, powłoki antyrefleksyjnej i 100% ochrony UV zyskujesz jeszcze specjalną powłokę, która zapewnia łatwe czyszczenie oraz dodatkową wytrzymałość i przejrzystość (499 zł),
PLATYNA – pakiet analogiczny do złotego, z tym że soczewki są do 35% cieńsze niż standardowo (699 zł),
DIAMENT – opcja z największą liczbą uszlachetnień i ułatwień: dzięki niej zyskujesz do 60% cieńsze, asferyczne, superpłaskie soczewki, powłokę antyrefleksyjną, 100% ochrony UV, łatwe czyszczenie oraz dodatkową wytrzymałość i przejrzystość ( 899 zł)

Teraz mam okulary, ale nie pamiętam co to są za szkła. Wiem, że ciężko mi się jeździ po zmroku i w trakcie deszczu. Proszę o poradę, które opłaca się wziąć, a które to jest nieppotrzebny wydatek pieniędzy
#okulary #wzrok #okulista #optyk #lekarz #zdrowie
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mr_ponglish: a dodatkowa wytrzymałość i przejrzystość? Czyli co, zwykłe szkła są matowe i ci się połamią/porysują?
A co do filtra UV - ja sobie kupiłam okulary przeciwsłoneczne korekcyjne, są super :D
@mr_ponglish: must have: antyrefleks, utwardzenie, powłoka oleofobowa, powłoka hydrofobowa. Nie wiem co to za soczewki, ale idź do normalnego optyka i zapytaj o Hoya HVL lub Essilor Crizal Sapphire HR. Będą kosztowały między 420 a 650 zł bez pocienienia. Do samochodu możesz pomyśleć o dedykowanych powłokach Streetlife od Essilora, poprawiają kontrast i widoczność po zmroku.