Wpis z mikrobloga

Jaki kierunek studiów wybrać: matematykę czy informatykę, jeśli wiążę swoją karierę zawodową z Data Science? Mam wybór pomiędzy studiami informatycznymi na słabszych warszawskich uczelniach typu SGGW czy WAT, a studiami matematycznymi na MiNI PW lub MIMUW. Co mi da lepsze perspektywy w tej branży? Czy lepiej iść na słabszą uczelnię i uczyć się samemu czy starać się na dobrej uczelni? Olimpijczykiem nie jestem, więc też pytanie czy dam sobie radę na tych uczelniach na matematyce(z tego powodu jestem też mniej przekonany co do MIMUW bo na maturze z matematyki było jedynie 80%).
#datascience #matematyka #uczeniemaszynowe #machinelearning #studbaza #studia #informatyka
  • 12
@Kaczypawlak: Jak się płaciło przez długi czas od głowy studenta, a nie od wyników uczelni i poziomu współprac z rynkiem to się wartość dyplomu obniżała coraz bardziej. Cały system jest chory i wymaga zaoorania. Przede wszystkim wywalenia starych pryków i zniesienia zależności feudalnej doktorant vs profesorzy.

Jedyną dobrą rzecz dziś czytałem, że gdzieś od września likwidują bezsensowne obrony inżynierskie i zastępują to projektami. Może w końcu przestaniemy udawać, że na pierwszym
Jedyną dobrą rzecz dziś czytałem, że gdzieś od września likwidują bezsensowne obrony inżynierskie i zastępują to projektami.Może w końcu przestaniemy udawać, że na pierwszym poziomie studiów da się cokolwiek nowego wstawić do nauki poza kolejną kompilacją linków z googla i cudzej bibliografii sprzed lat w innym układzie.


@Tytanowy_Lucjan: masz jakiś link do tego?
@init5: jesli jestes pewien, ze tylko ds cie interesuje, to najlepszym wyborem bedzie matematyka lub informatyka na mimuw. lub specjalizacja data science na mini.
Informatyka na slabszych uczelniach jest ok, tez mozesz po niej zarabiac kokosy, ale niekoniecznie w data science.