Wpis z mikrobloga

#internet #siecikomputerowe #pcmasterrace

Czy jest dostęp do konfigu z połączenie lokalne (protokół wersji 4) tak ażeby wpisać sobie w jakiś plik te adresy ip, dnsy it i bez wpisywania ręcznie w panelu w Sieci. Chodzi o możliwość wyeksportowania tych danych do jakiegoś pliku może wpis do rejestru czy coś? Chciałbym mieć kilka konfigów na sztywno ustawić w zależności którego potrzeba.
  • 17
  • Odpowiedz
Czy jest dostęp do konfigu z połączenie lokalne (protokół wersji 4) tak ażeby wpisać sobie w jakiś plik te adresy ip, dnsy it i bez wpisywania ręcznie w panelu w Sieci. Chodzi o możliwość wyeksportowania tych danych do jakiegoś pliku może wpis do rejestru czy coś? Chciałbym mieć kilka konfigów na sztywno ustawić w zależności którego potrzeba.


Czy jest dostęp do konfigu z "połączenie lokalne" (protokół wersji 4) tak, żeby wpisać sobie
  • Odpowiedz
@Merlinek: Wiem że to bat i jako admin też nie działa, ani odpalany ze skrótu. Jak to jest powershell to mi nie działa na 7. Jakiś błąd tam jest podany ale nie da się przeczytać.

Dzięki za chęci próbuje programem.
  • Odpowiedz
@LordDarthVader: Ustaw sobie też odpowiednią nazwę interfejsu który chcesz konfigurować, lub zmodyfikuj skrypt i odpal jako administrator
On konfiguruje interfejs "Ethernet"
Sprawdziłem przed chwilką na Win10 i działa
  • Odpowiedz
@Merlinek: No teraz działa, normalnie to jest po polsku tam nazwane Połączenie Lokalne i po zmianie nazwy na Ethernet działa.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znalazłem inne rozwiązanie, dopisuje inne adresy IP do listy w protokole v4 na sztywno tzn domyślny adres na stałe i w Zaawansowane np adres routera - inne urządzenia wtedy od razu działają.
  • Odpowiedz