Wpis z mikrobloga

Kornel Morawiecki, ojciec premiera, w wywiadzie dla kremlowskich mediów Ria Nowosti w 2018 roku:

– Widzę, że Ukraińcy to naród bardzo podzielony. Wschód Ukrainy bardziej ciąży ku Rosji niż w kierunku Kijowa czy Warszawy. To normalne – mówi Morawiecki senior.

Dodaje, że jest „bardzo rozczarowany” próbami ograniczenia nauczania języka rosyjskiego przez ukraińskie władze: – Powinniśmy to głośno krytykować, ale nie słyszałem takiej krytyki tych ukraińskich postanowień ze strony Polski.

– Na przykład żal mi, że po wyborach pana Putina [na prezydenta – w maju br.] z naszej strony – ze strony prezydenta Dudy, ze strony mojego syna [premiera Mateusza Morawieckiego] nie wysłano telegramu z gratulacjami do rosyjskiego prezydenta. Przykro mi z tego powodu, to było złe, trzeba było to zrobić. Chciałbym prosić prezydenta Putina, że jeśli dzieją się u nas jakieś zmiany, wybory, by zwrócił na to uwagę i zrobił taki gest otwartości w stosunku do Polaków.



#ukraina #rosja #wojna #bekazpisu
Pobierz
źródło: comment_1649507465GnupXdNHliPi9cxhiniHBi.jpg
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smyl: nie przepadałem za tym dziadkiem ale to była dosyć słuszna diagnoza wtedy
W ostatnim czasieRosja nieumiejętną polityką zniechęciła do siebie wschód Ukrainy a zachód polityką umiejętną go do siebie zachęcił