Wpis z mikrobloga

Czasem chodzi mi po głowie żeby rzucić to wszystko i rozkręcić jajeczne imperium, zostać kurzym rentierem. Rano karmić kurczaki, w południe zbierać jajka a wieczorami zbijać kurniki z palet jednorazowych. ( ͡º ͜ʖ͡º) W dobie szalejących wojen, pandemii, depresji, recesji i podnoszonych stóp procentowych -własna fabryka ekologicznych jajek w przydomowym ogródku to jedyne pewne źródło białka ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Myślicie że coś takiego dałoby się rozkręcić w Polsce? Np. wynajęcie zestawu: 4 kury+ kogut z małym przenośnym kurnikiem na pół roku+ pokarm- za nie wiem 400/500 zł? Myślę że kury zniosłyby przez ten okres ok 400-500 jaj.
Zakładam tag #pankurczak na moje ptasie wynurzenia, doradził mi to kolega @Radysh ( ͡º ͜ʖ͡º)
#rolnictwo #pankurczak #biznes #zwierzaczki
K.....2 - Czasem chodzi mi po głowie żeby rzucić to wszystko i rozkręcić jajeczne imp...

źródło: comment_1649353114qZYnrvBEk70AY66GQgFOfn.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@luk04330 kogut kolego jest najważniejszy ¯_(ツ)_/¯ ktoś musi tych kur znoszących złote jaja pilnować, bronić i zapładniać - żeby były szczęśliwe i się dobrze niosły ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@luk04330 poważnie. Mam kury, swoje rozpłodowe koguty musiałem ostatnio zlikwidować bo były zbyt agresywne dla ludzi. Jeden chodził z młodymi, drugi ze starymi- jak ich zabrakło to niektóre kury przestały się nieść, zbierałem o połowę mniej jajek. Teraz dokupiłem im Karmazyna, ale jeszcze go nie zaakceptowały do końca . Może cię to zdziwi, ale kura to żywe zwierzę i ma swoje potrzeby psychiczne. Jej stan psychiczny/emocjonalny wpływa na wszystko - zdrowie,
  • Odpowiedz
  • 0
@luk04330 ale ja mówię o przeciwieństwie fermy. Na fermie kura jest faszerowana hormonami i antybiotykami ma skrócony dzień i noc i ma 500 dniówek rocznie, żeby znosić jak najwięcej jajek. A tu masz kury na wolnym wybiegu które ktoś musi wodzić. Takie zapłodnione jajko jest chyba nawet lepsze bo dłużej zachowuje świeżość -tak mi się obiło o uszy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz