Wpis z mikrobloga

Policz dojazd 50zl, część 89 zł, to godzina pracy wychodzi na prawdę tanio.


@Dyspenseria: 200zł za godzinę pracy to wg Ciebie normlana stawka? Dojazd oraz montaż i demontaż części tutaj się zmienił w godzinie łącznie.
Jak jesteś serwisantem dostajesz fakturę na części i jeszcze masz zniżki tak jak mają mechanicy w warsztatach.
@Rodriquez: teraz patrz jest to usługa więc VAT 23% to daje 154 złoty, podatek dochodowy, opłacić trzeba też ZUS, księgowego, a gdzie inne opłaty?

Ja hobbystyczne zajmuje się naprawą laptopów to mam sprzęt warty 7 tysięcy złotych.

Mój znajomy jest serwisantem sprzętu laboratoryjnego, za samo przyjechanie kasuje 5000 złoty, tak 5 tys złoty. Ponieważ licencję i nauka kosztuje, a narzędzia to ma po 50 tys. Nawet nie ma konkurencji zbytnio na
@Rodriquez: chociaż prawda jest taka, że takie usługi są drogie, ale nie jest to oszustwo. Co więcej zleceń im nie brakuje więc jest branie to i cena wysoka. Dodatkowo producenci utrudniają naprawę.

Najlepiej mieć sąsiada który lubi dłubać i ci naprawi coś za pół ceny, tylko on nie płaci podatków, składek itp.

Przeciętnego Kowalskiego nie stać na naprawdę, lepiej kupić nowe na raty 0% i płacić 100zl miesięcznie, a po dwóch
@BarkaMleczna: Dokładnie to samo spotkało mnie w Xkom przy kupowaniu Iphone...Telefon za 3500 pln, a do tego proponują gwarancję za prawie 1000, bo bez niej to na pewno mi się zaraz wyleje ekran lub wszystkie plagi egipskie na niego zejdą. Jeszcze sprzedawcy mnie przekonywali, że oni sami wykupili i dobrze zrobili, bo po roku musieli z tego korzystać jak ekrany przestały im działać. Aż korciło żeby jednak zrezygnować z zakupu skoro
@BarkaMleczna: Tak. Pracowalem kiedys w centrali jako analityk, wiec juz Ci opisuje mechanizm. Dziala to tak, ze doradcy maja dodatkowy hajs za kilka rzeczy: przedluzenie gwarancji, zalegajace produkty i produkty premiowane (GS), czyli np. nowosci z brandow, ktore mocno pracuja z ME albo jak Samsung np. daje dodatek za kazdy sprzedany produkt. Najwiecej bylo za duze telewizory. Wydaje mi sie, ze za raty tez cos bylo. A, jeszcze za komplementarke cos
@Rodriquez: Serwisant wiedział co wymienić aby naprawa była skuteczna. Dojazd i czas pracy. Netto zostaje 200 PLN. Jak jest na liniowym to minus 39 do państwa. 161 zarobił, a nowy ład minus 8 procent do chorobowego to zostaje mu 141 na paliwo liczmy z 20 PLN jak miał blisko to 120 mu zostanie.
@BarkaMleczna: Najlepsze, że te oferty są tak niekorzystne, że nie wiem kto to bierze. Kupuję sprzęt za 900 zł, który się praktycznie nie psuje i wymieniam raz na dekadę. A typ jeszcze jest w stanie mi patrzeć w oczy i przekonywać że ubezpieczenie go za 250 zł na rok, to jakaś okazja.
@BarkaMleczna miałem rozmowę o pracę w tym kolchozie. Nic ich wyniki sprzedażowe nie obchodzą jeśli wciśniesz na każdym miejscu jakąś usługę. Dlatego nie polecam tego gównianego sklepu
@BarkaMleczna: Takie #!$%@? o zepsuciu, przynajmniej dla mnie, byłoby limitem i bym sobie towar w tym sklepie odpuścił, zawołał kierownika sklepu opisałbym mu problem i przy nim wystawił opinię o sklepie w google. Może brzmi grażyniarsko, ale co z tego, facet nie zrozumiał kulturalnymi metodami, to nie ma obowiązku go nimi dalej traktować i tyle, a jeśli chodzi o opinie w necie, to kilka razy mi się zdarzyło, że pracownicy, którzy