Wpis z mikrobloga

Czy ci doradcy w #mediaexpert mają płacone milion monet za wciśniecie człowiekowi "gwarancji rozszerzonej"? Wczoraj musiałam chyba sześć razy powtarzać, że nie chcę, a facet to już mi prawie mówił, że jak tego nie wykupię, to sprzęt będzie na pewno zaraz do wyrzucenia xD Co jest z wami.

#lublin #januszebiznesu #zakupy
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BarkaMleczna: 4 lata temu miałem dokładnie tą samą przygodę z pralką, doradcy podstępem próbowali mi wcisnąć rozszerzoną gwarancję i to w dość zabawny sposób zaczęli rozmawiać między sobą tak abym słyszał że klient bierze bez rozszerzonej gwarancji i to jeszcze ten model napewno się zepsuje.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: To jest masakra, kupowałem oczyszczacz, zamówiłem z odbiorem w sklepie - Pani próbowała mi wcisnąć gwarancję za 150 zł, po pierwszej i drugiej odmowie zeszła ze 150 na 50, ale po trzeciej mojej odmowie zeszła na całe 6 zł. Wziąłem, już nie chciałem pytać czy dostanę po prostu rabat bez brania tej gwarancji, byłbym 150 do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Trzeba też uważać niestety jak już jesteśmy przy sprzętach AGD w tym roku po 5 latach miałem awarie zmywarki.
Człowiek niestety nie zna się na wszystkim i zamówił serwisanta, wymiana jakiegoś czujnika ciśnienia 330zł gdzie na stronie north.pl sama ta część kosztuje 89zł... Chyba trzeba wrócić do czasów jak żyli nasi rodzice czyli znać się na naprawie takich rzeczy aby nie dać się okradać na każdym kroku.
  • Odpowiedz
Trzeba też uważać niestety jak już jesteśmy przy sprzętach AGD w tym roku po 5 latach miałem awarie zmywarki.

Człowiek niestety nie zna się na wszystkim i zamówił serwisanta, wymiana jakiegoś czujnika ciśnienia 330zł gdzie na stronie north.pl sama ta część kosztuje 89zł... Chyba trzeba wrócić do czasów jak żyli nasi rodzice czyli znać się na naprawie takich rzeczy aby nie dać się okradać na każdym kroku.


@Rodriquez: A wynagrodzenie
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Tak, mają premię za gwarancje, usługi dodatkowe typu transport/montaż i wszystko co jeszcze możesz wykupić poza produktem. W niektórych sklepach są miesięczne targety sprzedażowe dla każdego pracownika osobno.
  • Odpowiedz
@zawadzio: co Ty gadasz jakie normalnie? jest drożej niż za poradę lekarską u specjalisty. Dodatkowo powiedizał mi że wymiana sprężyn w drzwiach to koszt 400zł co w połączeniu z czujnikiem cisnienia przekracza połowę wartości zmywarki. Skoro serwisowanie sprzętu się nie opłaca bo wychodzi taniej kupić nową to jest to okradanie klienta.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Jak kupowałem zmywarkę rok temu w Euro AGD to było to samo. Po kilku namowach powiedziałem że "najwyżej jak mi się zepsuje to kupię nową" na to babka stwierdziła "to zobaczymy czy jest pan taki bogaty i zadowolony, jak przyjdzie pan za 2 lata po tą nową". no masakra
  • Odpowiedz
@Rodriquez: dobrze napisał @zawadzio:, tanio cię skasował.

Policz dojazd 50zl, część 89 zł, to godzina pracy wychodzi na prawdę tanio. Serwisanci też się uczą i też płacisz za wiedzę. Dodatkowo muszą opłacić ZUS, US, często również pozwolenia na naprawę danego sprzętu, żeby nie stracił gwarancji.
  • Odpowiedz