Wpis z mikrobloga

W Polsce już jak w Ameryce xD moje ekologiczne serce płacze i jestem oburzona, bo pamietam kilka lat temu jak LIDL miał kampanię reklamową i się chwalili, że zredukowali ilość plastiku w opakowaniach mięsa. A teraz se jabłuszka w plastiku sprzedają za 2 zł xD #firstworldproblems #zakupy #lidl #ekologia #zalesie
alyaoo - W Polsce już jak w Ameryce xD moje ekologiczne serce płacze i jestem oburzon...

źródło: comment_16492727467el5U6mRY5tzSPJziVCLSX.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kressska: (°° Wiedz, że oprócz umiejętności używania google warto jednak pochylić się nad tematem na tyle żeby przeczytać np drugi lub trzeci link. Jako podpowiedź mogę zauważyć, że nie zawsze pierwszy jest prawidłowy.

Jedną z przesłanek do głębszej analizy tematu, przed jego dalszym komentowaniem mogą być nieodosobnione głosy wskazujące niespójność w toku rozumowania. Zauważ, że takie wskazał także kolega @
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aiween: mówię o drugim linku, są też zdjęcia w artykule. Kury dalej w klatkach, często kurnimi nie mają nawet okien. Wiem, że próbujecie nie dopuścić do świadomości, że ściółkowy chów jest rownie zły co klatkowy i jakoś sobie próbujecie wmówić, że nie robicie nic złego kupując ściółkowe jajka, alw to nie jest prawda ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@KrzaczekPl przeczytałeś do końca moja wypowiedź? Jasno napisałem że rodzic da je dziecku na przykład na spacerze. To nie oznacza że dziecko będzie jadło tylko krojone jabłka, marchewki. Tylko od czasu do czasu choćby na spacerze, gdy nie masz noża przy sobie i nie będziesz specjalnie go kupował żeby obrać dziecku lub sobie jakiś owoc, warzywo. Kupujesz gotowe, umyte, pokrojone i jesz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Kressska: ale o czym świadczy twój screen? Że wyrzucił Ci "chów klatkowy" zamiast "chów ściółkowy"? Masz tekst niżej i masz napisane jaka jest różnica między chowem klatkowym a ściółkowym. W jednym kura siedzi w klatce (takiej jak nie wiem, klatka dla papugi), a w drugim siedzi w kurniku z określoną liczba miejsca na osobnika.
Nie masz pojęcia o czym mówisz. Kurniki bez okien - tak, na pewno to standard, szczególnie, że kury niosą więcej jaj, gdy mają więcej światła. Na pewno hodowcy marzą o tym, żeby świecić przez 20 godzin zamiast przez 10 i tym samym potęgować rachunki za prąd.
Zresztą, pierwszy wynik w Google:
kurniku, w którym utrzymuje się kury nioski:

jest zapewniony dostęp światła naturalnego – okna rozmieszcza się w sposób umożliwiający równomierne oświetlenie
  • Odpowiedz
@Shatter: mówiłam o tym drugim linku. Pomyliłam się właściwie tym, że w klatkowym no jest klatka, a tutaj czasami jest, a czasami nie ma (bo mogą być woilery) i jest większa "przestrzeń" (o ile można mówić o przestrzeni dla kury w warunkach 9 kur na m2).

"3" to chów klatkowy – kury całe życie spędzają zamknięte w klatkach w budynkach fermy. Nie widzą naturalnego światła, nigdy nie będą miały szans swobodnie się poruszać. „2” to tzw. chów ściółkowy – od klatkowego różni się tylko tym, że ptaki mogą w miarę swobodnie się przemieszczać, ale przez całe życie pozostają zamknięte w budynku.

Chów ściółkowy zapewnia kurom trochę więcej przestrzeni, jednak są one trzymane w znacznie większych grupach, przez co mogą częściej zachowywać się wobec siebie
K.....a - @Shatter: mówiłam o tym drugim linku. Pomyliłam się właściwie tym, że w kla...

źródło: comment_1649329101vE4qnytXOl11ijsM0WGjX9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kressska: @okolicznosciowy: no właśnie o te "kury na trawniku" chodzi, co je widziałaś jak sobie biegały.
Takie jaja od znajomego rolnika to najlepsza ruletka xD
Jaja eko nie mają antybiotyków. No fakt, sprawdzają to, wszystko się zgadza. Ale żeby bez antybiotyków kury żyjące w odpowiedniej ilości i zagęszczeniu (bo przy produkcji zarobkowej jest to niejaki przymus) nie pozdychały na choroby, które roznoszą się niczym kurz, to zamiast leczyć antybiotykiem, szprycuje się takie kury sterydami i maskuje stany zapalne.
A właśnie taki mały, "znajomy" rolnik to najlepszy przykład. No bo powiedzcie szczerze, jaka część społeczeństwa czyta instrukcje obsługi? No właśnie, to na c--j czytać instrukcję obsługi (ulotkę) sterydu? Jakieś dawkowania, okresy karencji...
Albo na tym wolnym wybiegu - w jaki sposób sprawdzane i kontrolowane jest, co na nim się znajdzie? Czy będzie tam rozkładające się truchło gołębia, czy trujące dla ludzi rośliny, albo pozostałości po beczkach, które parę lat temu tam stały?
Większe firmy przynajmniej mają ludzi oddelegowanych do poszczególnych zadań (leczenie, sprzątanie...). Mogą się nie przykładać do swojej roboty, ale chociaż minimum pojęcia i
  • Odpowiedz
we Włoszech, Szwajcarii czy Anglii widziałem już k---a obrane pakowane marchewki czy inne warzywa, owoce lata temu, włącznie z gotowanymi ziemniakami


@niepoprawny_marzyciel: Bo to jest zajebiście praktyczne... Nie mam pojęcia, dlaczego budzi takie oburzenie. Ostatnio kupiłam marchewkę, która była umyta, obrana i starta... Dzięki temu zamiast p-------ć się z robieniem sałatki do obiadu nie wiadomo ile to po prostu wysypujesz paczkę takiej marchewki do miski, dajesz łyżkę majonezu, trochę soli,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@padobar: nie no kumplu, rolnik wiejski to nie stosuje żadnych sterydów, bo przy, nie wiem, 50 kurach to się w ogóle nie opłaca, a co do tego, co jest na wolnym wybiegu - ludzie generalnie wiedzą, co trzymają na swoich działkach.
  • Odpowiedz
ekologiczne serce płacze


@alyaoo: a co to takiego? zdajesz sobie sprawę, że polska czy nawet europa nie jest światowym śmieciarzem ? Śmiecą najbardziej rozwinięte kraje i te najbiedniejsze przeważnie.

która była umyta, obrana i starta..


@Pantegram: lepiej żeby była z piachem i obornikiem wtedy była by jak wiejska marchewka.
  • Odpowiedz
@padobar: no ja mam nadzieję, że moja babcia mnie nie oszukuje i jak mnie nie ma to nie trzyma kur w kurniku zamknięte 24h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z chowem ściółkowym a na wolnym wybiegu jest po prostu wybór - dobro kur czy człowieka.
  • Odpowiedz
  • 3
ekologiczne serce płacze @alyaoo: a co to takiego? zdajesz sobie sprawę, że polska czy nawet europa nie jest światowym śmieciarzem ? Śmiecą najbardziej rozwinięte kraje i te najbiedniejsze przeważnie.


@kwaz1 masz rację, od dzisiaj przestaję dbać o środowisko, ponieważ inni nie dbają. Przestaję robić dobre uczynki, ponieważ na świecie jest wiele złoczyńców. Przestaje się uczyć, bo na świecie jest wielu analfabetów ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz