Wpis z mikrobloga

@dwa__fartuchy: z miesiąc? dawno to było. ja nie wiem czy mam alergię tak ogólnie, mam chroniczny katar i mi dał to rodzinny i 'jak to nie pomoże to pewnie nie alergia' zamiast testów na alergię.

więc w sumie nie wiem, czy to lek nie zadziałał bo źle używałem czy to jednak nie alergia ¯\_(ツ)_/¯

katar mam do dzisiaj częściej niż nie. W sumie nie wiem czy to nie coś z zatokami
@dwa__fartuchy: w sensie anty histaminy? nie, ale brałem klomipraminę i mi nie zrobiło różnicy. Czy jest tam jakiś inny mechanizm działania albo klomipramina za mało h1 blokuje aby ją uznać za potencjalnie 'antyalergiczną'?
@dwa__fartuchy: no nie jest, ale jak działa na te receptory silnie to chyba też powinna wykazywać działanie antyalergiczne?

czy jej inne działanie może to niwelować, nie wiem zwiększając jakoś reakcje alergiczne albo które mogą zostać pomylone z alergicznymi?

w sumie chyba mogą jakoś wywoływać katar

Nonallergic rhinitis also can be triggered in some people by sedatives, antidepressants
@dwa__fartuchy: a co mogę stosować przewlekle jak mi się zatyka nos w nocy? Od farmaceuty dostałem sudafed, ale po trzeciej nocy zaczął mi się zatykać także w dzień, objaw ustąpił po odstawieniu sudafedu.

Żaden katar, gluty, po prostu nie mogę oddychać przez nos, a to dla mnie ważne,bo używam cpap...
@dwa__fartuchy: no i od sudafedu to #!$%@? idzie dostać.

Pytanie bonusowe: dla niemowlaka 4.5msc vicks jest bezpieczny? Bo nie mam ulotki niestety. Ogólnie też czasem mu się ciężko oddycha. Kupiłem te plasterki aromactive, ale to taki scam, że już bym wolał zgrzewkę oscillococcinum kupić niż drugi raz te plastry xD
@Felonious_Gru: u laryngologa byles? Trzeba poszukać przyczyny tego zatykania, może jakiś problem z przegrodą jest? Na pewno leki z ksylometazoliną odpadają, bo one się nie nadają do przewlekłego stosowania. Sudafedu przewlekłe też nie można brać.

Vicksu u takich maluchów nie wolno! U niemowlaków nie wolno stosować m.in. olejku miętowego (mentolu), bo jest ryzyko wystąpienia nawet skurczu krtani.
Ulotki znajdziesz tez w necie, więc zawsze warto sobie poszukać i przeczytać :)