Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do mirków i mirabelek, którzy posiadają telefon Samsung Galaxy A52s (ewentualnie też A52).

Właśnie dzisiaj go odebrałem i czy tylko mi się wydaje, że wyświetlacz ma matowe kolory?

Do tej pory używałem Galaxy S7, którego mam od 2018 roku. W S7 w opcjach mogłem sobie ustawić Tryb Ekranu na "Kino AMOLED", co zajebiście podbijało kontrast i sprawiało, że kolory były naprawdę mocno intensywne i żywe, nawet gdy jasność ekranu była ustawiona tylko na 50% i był włączony tryb oszczędzania baterii.

Teraz mam na biurku obok siebie obydwa telefony i jak porównuje wyświetlacze, to moim zdaniem mój dotychczasowy S7 bije na głowę A52s, jeśli chodzi o barwy i intensywność kolorów. W A52s kolory są takie jakby matowe i mało intensywne.

Trochę zacząłem teraz kombinować z jasnością ekranu w A52s i zauważyłem, że jasność muszę podbić do jakiś 80% a tryb ekranu ustawić na "Żywy", żeby kolory były tak samo wyraziste, jak w S7, który jasność ma ustawioną na zaledwie 50% i tryb ekranu jest ustawiony na "Kino AMOLED". Czyli efekt jest niby ten sam, ale jak w S7 ustawie jasność na 80%, to wtedy jest jeszcze lepiej.

W S7 oprócz trybu "Kino AMOLED" są jeszcze "Zdjęcie AMOLED" oraz "Podstawowy" i na tych dwóch ostatnich kolory wyglądają akurat gorzej niż w A52s, jednak tryb "Kino AMOLED" sprawia, że kolory są dużo lepsze w S7 i zastanawiam się, czemu nie można tak podbić kolorów w A52s?

Nie wiem czy to wina telefonu czy oprogramowania, ale jestem trochę zawiedziony tym wyświetlaczem. A52s jako całość bardzo mi się podoba, jednak irytują mnie te kolory i w sumie przez to jestem aktualnie nastawiony na zwrot telefonu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dodam, że mam już zaktualizowany system do najnowszej wersji, a zresetowanie do fabrycznych ustawień nic nie dało. Nawet po zrestartowaniu do ustawień fabrycznych nie cofnęło mi wersji androida do poprzedniej. xd

Miał ktoś z Was podobny problem? Lub możecie porównać kolory w A52s z swoim poprzednim telefonem? Zwłaszcza, jeżeli ktoś miał z serii Galaxy S od 7 do 10?

I w sumie jeszcze druga rzecz:
Zauważyłem, że taka wyrazistość kolorów w S7 wpływa na to, że ekran jest bardziej jasny. Czyli to oznacza, że bardziej zużywa się bateria?
Więc skoro w A52s gdy mam jasność ustawioną na 80% i tryb ekranu "Żywy", a w S7 jasność na 50% i "Kino AMOLED", i kolory i jasność na obydwu urządzeniach są wtedy prawie takie same, to chyba zużycie baterii ekranu powinno być teoretycznie podobne (oczywiście w przeliczeniu na cal, bo telefony nie mają takiego samego ekranu, więc wiadome jest, że A52s będzie mimo wszystko zużywać więcej energii, bo ma większy ekran). Czyli nie powinienem się martwić, bo zużycie energii na cal wyświetlacza jest takie samo?

#samsung #telefony #smartfon #a52 #a52s #android #serwisgsm #s7
Pobierz maciorqa - Mam pytanie do mirków i mirabelek, którzy posiadają telefon Samsung Galaxy...
źródło: comment_1649256761sxlHqm3GnjIJXtl633v52c.jpg
  • 33
@ciezki_przypadek: jakich np? Sam używałem przez ostatnie 5 miesięcy, przesiadłem się z s20fe. Dla mnie a52s 5g był sztos! Ekran elegancko, działał naprawdę szybko i płynnie, do tego całkiem przyzwoity aparat. Jedynie czytnik linii papilarnych mnie drażnił, bo miewał humorki.
@maciorqa: mam dziwna prośbę do Ciebie, mógłbyś sprawdzić czy telefon na tyle, w okolicy aparatu masz płaski czy delikatnie wypukły? XD mój był delikatnie wypukły i strasznie mnie to #!$%@?
@ks2m: Ale S7 to flagowiec z I kwartału 2016 roku, a A52s to "średniak" i jest z chyba III kwartału 2021, czyli jest ponad 5 lat różnicy. Technika przecież idzie do przodu i z czasem droższe komponenty powinny być tańsze. Tak więc dla mnie trochę lipa, że A52s może mieć gorszy ekran niż telefon sprzed 5 lat. Zresztą teraz do flagowców Samsunga są dodawane wyświetlacze Dynamic AMOLED które są jeszcze lepsze
@Dobrowoj: Nie bardzo rozumiem pytanie. Coś słyszałem, że jakiś czas temu Samsung celowo spowalniał swoje telefony, ale jak afera wszyła na jaw, to uderzyli się w pierś i wydali aktualizacje. Mi telefon się nie zawiesza.
@Dobrowoj: U mnie jest tak właśnie z moim starym S7, ale zamulanie na nieakceptowalnym poziomie pojawiło się dopiero po ponad 3 latach. Zacząłem się zastanawiać, czy może być to kwestia, że mój S7 to był prawdopodobnie tzw refurb, czyli telefon odświeżony, np ze zwrotów lub powystawowy. Twierdze tak dlatego, że kupiłem go gdy już nie był produkowany i z nie autoryzowanego sklepu.

Teraz postanowiłem zaryzykować i kupić w miarę nowy telefon