Wpis z mikrobloga

Mirki. #!$%@?. Dlaczego w dzieciństwie człowiek się czuje lepiej na trzeźwo niż w dorosłości na haju?

Jak byłem dzieckiem to mój normalny stan był tak jakbym teraz był na mefedronie. Wszystko było ciekawe, fascynujące, a teraz jest takie wyblakłe. W dzieciństwie wystarczył spacer do lasu, siedzenie nad wodą, jazda na rowerze, dopamina, czy #!$%@? wie co tam buzowało jak #!$%@?. Człowiek jarał się, że siada do zajebistej gry, albo obejrzy fajny film, albo pójdzie obczaić co jest jak się pójdzie ta drogą do lasu przy mieście.

Tak się czułem mając 1-26 lat, ciągły haj i uczucie wspaniałości życia. Potem 26-30 to było tąpnięcie i teraz wszystko jest wyblakłe. Nie wiem co się stało. Czasem ogarnia mnie taka nostalgia za przeszłymi wydarzeniami i smutek, że już nigdy się tak nie poczuję do końca życia.

#dziecinstwo #doroslosc #narkotykizawszespoko #biologia ##!$%@? #psychologia #depresja #przemyslenia #przegryw #rozwojosobisty
  • 48
@Ynfluencer: Im bardziej dorosły jesteś i im większą rutyne wpadniesz tym bardziej magia dzieciństwa ulatuje. Działasz wtedy w oparciu o schematy i stereotypy jakie sam sobie utworzyłeś, oraz mechanizmy obronne oparte na wcześniejszych przeżyciach. Warto dlatego np pojechać zwiedzić nowe miejsce, inną kulture, gdzie te schematy działać nie będą, wracasz trochę do stanu z dzieciństwa i odkrywania tego co nowe. Tak samo z nauką nowych rzeczy. Istnieją też teorie poparte badaniami
@Ynfluencer: I tak jak @Ranger oraz @onpanopticon wspomniał, ogranicz korzystanie z telefonu/social mediów, wg mnie powodują one to że jesteś ciągle w stanie alarmowym, a nuż ktoś napisze, a nuż coś się stanie (FOMO). Nie mówię żeby w ogóle nie korzystać, nie unikniemy tego w XXI wieku, tylko robić to z głową. Osobiście od około dwóch tygodnii pilnuje się żeby na fb, instagramie, wykopie siedzieć max 1h-2h dziennie, i zauważyłem poprawę
@Procyon95: A ja dodam jeszcze, aby te 1-2h było wyznaczone z góry i zbite, najlepiej w jeden blok czasowy. Gorsze nawet od samej ilości godzin w internecie/telefonie jest to jak to robimy (czyli kompulsywne sprawdzanie, sięganie po niego).
@Lohengrin: Dokładnie, rozbijając te1-2h na cały dzień, #!$%@? go, bo zamiast skupić się na czynnościach na których chcemy się skupić (czy to granie w rpg, malowanie obrazu czy podnoszenie hantli na siłce), co chwilę będziemy zaglądać do telefonu, bo może stało się coś ciekawego, i nim się zreflektujesz będzie noc, a ty nic nie zrobiłeś