Wpis z mikrobloga

#!$%@? nie ogarniam tego
odstawiłem auto mechanikowi na wymianę pompy wody w ecoteku 1.0 bo się zaczęła tłuc a pewnie nikt nigdy do niej nie zaglądał (w końcu rozrząd na łańcuszku więc po co ( ͡° ͜ʖ ͡°)), zaznaczam że auto cały czas jeżdżące normalnie, cudów nie ma co oczekiwać po 58 koniach, ale chodzi dobrze i z kulturą godną typowego trzycylindrowca, coś tam koło 30 kkm wyszło przez ostatnie 2 lata
dzwoni mi w sobotę że już prawie by skończył ale ułamało mu się mocowanie w bloku przy wkręcaniu śruby i musi dosztukować jakąś większą bo nie skręci tego tak żeby to się kupy trzymało, no trudno, zrobi we wtorek bo w poniedziałek go nie ma na warsztacie
dzisiaj mi dzwoni z rańca że zalał płynem, przejechał się ale jakoś kulawo mu chodzi to auto, to zdjął pokrywę, popatrzył do świec – dwie dobre, trzecia ułamana całkiem i #!$%@? wie jak to w ogóle iskrę robiło, zmienił, poskręcał i jazda
trochę lepiej ale dalej mu coś szarpie to auto, to wrócił, pomierzył sprężanie
wyniki: 12, 2, 12
jakim #!$%@? cudem to jeździło tyle czasu bez ciśnienia na drugim cylindrze to nie mam pojęcia, a jeszcze ta mała zemsta hitlerowska nawet moc ma, oleju bierze tyle co normalny ecotec, zero dymu, smrodu, nic nie kopci, pali od kopa zimny czy ciepły i, co najśmieszniejsze, chodzi zupełnie równo
znowu to gówno rozkręcił, zrobił próbę olejową, zdjął czapkę i wyszło że jest wypalony zawór wydechowy i pyta się mnie jak ja jeździłem że nic nie zauważyłem, a ostatni raz w tym aucie ze 3 tygodnie temu siedziałem i daję sobie #!$%@? uciąć że zachowywało się to małe pierdzikółko zupełnie normalnie
to są #!$%@? jaja ( ͡° ͜ʖ ͡°) no nie ma #!$%@? we wsi żeby wypalić zawór przez tysiąc kilometrów, a najgorsze że to auto różowej i jeździ do roboty z wioski przez którą przejeżdżają dwa pksy dziennie i z tego żaden we właściwą stronę
#mechanikasamochodowa #samochody
  • 5
@Pangia: powinieneś podziękować mu i zapłacić za wymianę pompy wody, a jego diagnozę to inny mechanik powinen potwierdzić - ze sprawdzeniem, czy nie ma śladu wymiany silnika w ciągu kilku ostatnich dni.
@dict: typa znam ze szkoły jeszcze, nie znam bardziej rzetelnego chłopa od aut a i też zna mnie na tyle że wie że ani nie dam sobie wcisnąć żadnej bzdury ani nie toleruję fuszerki w samochodach
@Pawicaa: druga, po wymianie coś tam się podniosło ale dalej grubo poniżej nominalnego
#!$%@?, pewnie skończy się na tym że auto będzie jeździło aż klęknie albo opchnie się katalizator i odjedzie w stronę pracującej zgniatarki, złom teraz jest w cenie