Wpis z mikrobloga

tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

MARZEC 2022

1. Prawo i Sprawiedliwość - 34,3% - 220 mandatów (⬆0,8%)
2. Koalicja Obywatelska - 24,5% - 135 mandatów (⬇1,5%)
3. Polska 2050 - 11,2% - 51 mandatów (⬇0,1%)
4. Konfederacja - 7,1% - 29 mandatów (⬇1,3%)
5. Lewica - 6,6% - 24 mandaty (⬇0,3%)

rales - tag do obserwowania --> #sredniasondazysejm

MARZEC 2022

1. Prawo i Spra...

źródło: comment_1649156231zw7Jzw3GPJvbxvsE50TRbm.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ApoIIyon: Z partii bliżej centrum to masz tylko platformę ale że jej się pomieszało to w zasadzie nie masz nikogo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I to jest właśnie najśmieszniejsze, że największy elektorat jakim jest centrum nie jest zagospodarowany. A nie jest zagospodarowany bo centrum jest „nudne”. Nie da się go sprzedać np: walką z gejami czy prawami lgbt. I tak mogę wymieniać. Czekam na to aż
  • Odpowiedz
@Sin-: Z wypowiedzią się w zasadzie zgadzam, ale wydaje mi się że właśnie PL2050 nawet wpisuje się w Twoją narracje i pasują do centrum. Nie przypominam sobie jakiejś krzywej akcji z ich strony, na chwilę obecną mój głos z braku alternatyw poleci na nich. Nie sprzedają się, bo tak jak mówisz, jest to nudne i łatwiej jest hejtować Pis/Konfe bez propozycji na alternatywny głos.
  • Odpowiedz
@Waaldo: Robiłeś sobie kiedyś testy poglądów i porównywałeś z politykami? Bo ja tak. I mam całe 35-40% zgodności z PL2050 i PO. To i tak więcej niż z pozostałymi ( ͡° ͜ʖ ͡°) A wyszło mi niemal idealne centrum.
Niezgodność przypuszczam wyszła dlatego, że PL2050 w kwestiach np.: religijnych nie ma centrowego podejścia. Ma podejście typowo prawicowe. To samo w kwestiach np.: dobra kraju. Tutaj z
  • Odpowiedz
@Sin-: Robiłem tylko testy ćwiartek i wychodziło mi gospodarcze prawo światopoglądowe lewo czyli fioletowy kolor jak się nie myle, ale w sumie na partie to dawno nie robiłem tych testów, ale na tyle co śledzę pobieżnie polityke to widzę które partie od razu odrzucić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Religijnie z tego co widziałem to chcą dać wolną wolę szkołom żeby same decydowały ile tej religii w
  • Odpowiedz
@Waaldo: Nie no podoba mi się co chce zrobić PL2050 w niektórych kwestiach. Tylko to co chce zrobić z kościołem to jest drobny ukłon w stronę centrum ale nie taki jakby się człowiek spodziewał. To jest na zasadzie - przedstawmy raporty, zwróćmy się do kościoła i oczekujmy, że on przyciśnięty coś rozwiąże. Poluzujmy trochę religię w szkołach i fajnie. Będzie co pokazać :D

Ale tak - w tych wyborach co
  • Odpowiedz
super, koalicja pisu i konfederacji. Tego nam trzeba :(


@renq: Akurat Konfederacja jest ostatnia do koalicji z PISem. Są lepsi kandydaci. Koalicja PIS i Konfederacji to fałszywa narracja z mediów, które sobie ustawiają wroga jak im pasuje, ale nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. Rzeczywistość jest taka, że jak ktoś chce zaszkodzić PISowi to powinien głosować na Konfederację.
  • Odpowiedz
Z partii bliżej centrum to masz tylko platformę


@Sin-: Przecież PIS to jest centrum. Przecież przed PIS partia Kaczyńskiego nazywała się Porozumienie Centrum. PO i PIS to dwie duże partie centrowe, które robią wszystko, żeby się poróżnić, bo tak naprawdę bardzo dużo je łączy. I każda nowa partia centrowa będzie przez te partie wchłonięta jak Nowoczesna, Chołownia, Solidarna Polska czy Porozumienie Gowina. Dlatego tylko małe skrajne partie mogą coś zmienić
  • Odpowiedz
@Jah00: PiS to kiedyś było centrum a o i owszem. Ale teraz nie jest. Teraz są lewicą jeśli chodzi o socjal i prawicą jeśli chodzi o wiarę i te sprawy. Dla mnie to już są ekstrema na które się nie zgadzam. I dalej się w nie pchają. A konfederacja i lewica to już są takie skrajności, że o matko. Rosną w siłę bo jak rośnie idea komunizmu to i skrajności
  • Odpowiedz
Stracą ze 5-10 mandatów. I nawet ich przybudówka czyli konfa nie dam I'm rządów. Jak cudnie.


@emasele: Mówienie, że Konfa da rządy PISowi to jak mówienie, że da im je PO. Ludzie mają wyprane mózgi od papki z tv.
  • Odpowiedz
Teraz są lewicą jeśli chodzi o socjal


@Sin-: No bo socjal to teraz jest centrum. PO stara się dorównać w nim PISowi. Wiara skrajnością w kraju gdzie zdecydowana większość deklaruje się jako katolik i jest przeciw aborcji? Nie sądzę. Poza tym to są tematy zastępcze, które nie mają prawie żadnego przełożenia na twoje życie. W sprawach istotnych panuje zgodność między PIS i PO. Nie uważam też Konfy za skrajność. Dla
  • Odpowiedz