Wpis z mikrobloga

Z resztą źle podchodzicie do tematu. Pomyślcie sobie, że startujecie od zera w latach 90 i dziś. Macie całkowicie pustą chatę do umeblowania. Warunek - kupujecie nowe sprzęty (bo dziś też można kupić za grosze jakieś uzywki). Wtedy na podstawowe agd i rtv wydalibyście krocie. Dziś to co jest standardem jest relatywnie tańsze. I nie mówię o jakimś hi-endzie, sprzęcie z górnej półki.


@MarMac: i dokładnie w drugą stronę z meblami
skończ już powtarzać te bzdury bo to nawet śmieszne nie jest a ty brniesz w to z uporem maniaka xD


@Deska_o0: co jest głupotą? To, że Franie są z lat 50-tych czy to, że w latach 80 coraz bardziej popularne były bębnowe Polary?

Co do mebli - nie twierdziłem nigdzie, że wszystko relatywnie staniało. Odnosiłem się do konkretnych, znanych mi przykładów, a w przypadku mebli muszę Ci uwierzyć na słowo, bo
@bartolomis: Tak mówią nieudacznicy, którzy zrobili bombelki, ponieważ nic innego nie potrafią oprócz zaspokajania zwierzęcych instynktów. Nie potrafią później dzieciom pokazać i wytłumaczyć świata, więc liczą, że upływ czasu rozwiąże sprawę. Ci sami ludzie później mówią, że są starsi i mądrzejsi jakby sam upływ czasu dodawał im mądrości.
Odnosiłem się do konkretnych, znanych mi przykładów,

Które są z czapki i kompletnie nic nie znaczą, ponieważ uczepiłeś się nowości technicznych i nie dociera do ciebie że dzisiaj też mało kto ma >80" oleda w domu jak kiedyś było to z polarem

a w przypadku mebli muszę Ci uwierzyć na słowo, bo ciężko w necie coś znaleźć.


@MarMac: mało tego że były tańsze to były z drewna, aktualnie drewniane to nisza
@bartolomis: Zrozumialem :

-Prawa rynkowe,skad i jak dziala pieniadz,co jest rzadkoscia w spoleczenstwie
-Dlaczego niektorzy podejmuja takie,a nie inne decyzje.W sensie nie patrze na nich z gory i nie stwierdzam,ze to debil
-Ciezka praca poplaca,ale tylko i wylacznie jesli jest dobrze ukierunkowana
-Jest jedno zycie,o ktorym sobie opowiadamy,a rownoczesnie sa niewypowiedziane prawdy,ktore mają miejsce rownolegle
- Wilk psa sie nie boi,tylko szczekania nie lubi
- Jest od groma ludzi,ktorzy maja podejscie