Wpis z mikrobloga

@Deska_o0: hmm... do pracy, do grania, do nauki, żeby podnieść standard życia. Tak, ludzie wtedy już kupowali takie sprzęty. Tylko to byli ludzie bogaci. Gdybyśmy wtedy nie zaczęli jako społeczeństwo kupować takich rzeczy to dziś tak samo mógłbyś mówić (bo po co to komu jak nikt nie ma), ale przywykleś do standardu jaki masz.
Szczytem marzeń szczyli w latach 90 był Pegasus albo jakaś Amiga czy C64. Wszystko to już było
Pobierz MarMac - @Deska_o0: hmm... do pracy, do grania, do nauki, żeby podnieść standard życi...
źródło: comment_1649144272Cr3Th8JyyFNdIaWrCtG7Al.jpg
@MarMac: cały czas skupiasz się na rzeczach które były nowościami dopiero raczkującymi na rynku, oraz porownujesz je z produktami powszechnymi dzisiaj, nie wiem po co to robisz ale kompletnie niczego nie udowadniasz ¯\_(ツ)_/¯
Idąc tym tokiem nie wiem czego bo rozumowaniem tego nie nazwę to 2022 jest lepszy niż 2021 bo oculus kosztuje mniej, ale doczytałem że jesteś ekspertem bo kupiłeś PSX za kasę z komuni, więc co ja mogę wiedzieć
cały czas skupiasz się na rzeczach które były nowościami dopiero raczkującymi na rynku, oraz porownujesz je z produktami powszechnymi dzisiaj, nie wiem po co to robisz ale kompletnie niczego nie udowadniasz ¯_(ツ)_/¯


@Deska_o0: pralka, telewizor i zmywarka to nowość? Prosze Cie. W latach 90-tych tylko zmywarka była w Polsce nowością. Pralki i telewizory mieli niemal wszyscy.
@MarMac: Ale zwróć uwagę, że teraz też nie każdego stać na TV OLED 65", bo kosztuje 8 000zł. Wtedy też tak było, stary, ruski, czarno-biały TV był tani, ale jak ktoś chciał mieć kolorowy albo nowoczesny to już się robiło drogo.

A pralki faktycznie wszyscy mieli - półautomatyczne Franie.
@bartolomis: ja zrozumiałem, że będąc dorosłym mało rzeczy sprawia mi przyjemność. Kiedyś na przykład, jak chodziłem do szkoły i zaczynał się weekend to cały czas byłem podjarany, grałem w gry, chodziłem do babci, byłem mega szczęśliwy, a teraz to meh, nie ma co robić, jest wolne to trzeba powypełniać jakieś obowiązki, bo w tygodniu nie ma czasu. Ogólnie jest lipa.
@Vetinari: @Deska_o0: no spoko. Tylko, że teraz też nie każdy ma nówkę, ale właściwie każdy ma sprzęt, który nie jest przestarzały.
Kiedyś ludzie chcieli mieć kolorowy tv, bo to był przeskok. Dziś już niemal każdy ma tv z androidem czy podobnym systemem. Mógłby mieć lepszy, ale wielkiego przeskoku (porównywalnego do przejścia na kolorowy telewizor, później na płaski zamiast kineskopowego z wielką dupą, jakiś smart zamiast zwykłego) już nie uświadczy. Ludzie