Wpis z mikrobloga

A Ty myślisz, że ktokolwiek będzie dopłacał do mieszkania żeby wynajmujący mieli taniej?


@GeWa: gdzie jest to dopłacanie? jak ktoś mi da w czynszu 1500 zł a ja dokładam 500 i zmniejszam zobowiązanie wobec banku o 2000, to to jest "dopłacanie", czy jednak pomnożyłem moje pieniądze czterokrotnie?
  • Odpowiedz
A Ty myślisz, że ktokolwiek będzie dopłacał do mieszkania żeby wynajmujący mieli taniej?


@GeWa: a to jest leasing czy najem, bo komuś się tu coś chyba #!$%@?ło ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
podwyżka może być raz na 6 m-c i musi wygasnąć poprzednia umowa - 3 miesiące zgodnie z ustawą


@Mosimir: możesz przytoczyć podstawę prawną na którą się powołujesz? Podwyżka może być dowolnie często, wystarczy aneks. jeśli nie zgadzasz się na aneks, to dostaniesz wypowiedzenie.
  • Odpowiedz
@sotilas: bo nie wynajmuje charytatywnie.
Jeśli jakieś koszty mu wzrosły to ma prawo chcieć pokryć te koszty z wpływów.
Inna sprawa, czy znajdą się na to chętni.
  • Odpowiedz
to odbiją sobie przy pierwszej możliwej okazji.


@GeWa: jest coś takiego jak cena rynkowa - gdyby mogli wołać 5000, to już by wołali. Nie wołają bo wtedy ludziom zaczyna się opłacać dojeżdzać/ wziąć kredyt/mieszkać z rodzicami. Jak uważasz inaczej wytłumacz: skoro mogą w każdej chwili "sobie odbić", czemu wcześniej tego nie zrobili?
  • Odpowiedz
@Khaine: Wiadomo, ale nie stanie się to tak emocjonalnie jak sugerują twoje wpisy. To nie będzie "#!$%@? #!$%@? Janusz!! Wziął kredyt, i mam spłacać?!". Tylko po prostu ludzie nie będę płacić całej pensji na wynajem bo to się nie opłaca.
@Fidel1: Zgadza się, że ludzie będą mieli trudności teraz z zaciągnięciem kredytu. Rynek się ostudzi, ale nikt nie będzie brał kredytu, żeby wynajmować mieszkanie. Ceny wynajmu pójdą w
  • Odpowiedz
@Khaine: jaka większość wynajmujących to ludzie młodzi i mobilni? Nie wiem, może żyjesz w swojej bance i myślisz, że wszyscy mogą sobie od tak pracować zdalnie, wyjechac z miasta itp., ponownie masz teorie z dupy. Ludzie musza gdzieś mieszkać, nie wyjadą na wieś skoro w mieście mają pracę, uczelnię, znajomych, dzieci, rodzine i masę innych rzeczy. Więc tak, jeśli trzeba będzie to zapłacą prawie całą swoją wypłatę na najem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emeig: @virusriddle: właściciel może podnieść opłatę za najem raz na pół roku, według ustawy. W sumie ciekawe by to było, gdyby najem oprzeć o wskaźnik wibor 6m, wtedy co 6 miesięcy najemcy otrzymywaliby nowy harmonogram a winowajcą podwyżek byłby wzrost stóp.
  • Odpowiedz
No jak podniosl to musisz placic, to nie twoje mieszkanie tylko jego. Nie rozumiem takich jak ty


@specjalista_gamoniu: Umowa i prawo określa że landlord ma prawo podnieść czynsz, ale nie z dnia na dzień ale z odpowiednim kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
  • Odpowiedz
xDDD 900 plusów, bo ktoś napisał "witaj w dorosłym świecie", więc dzieci z wykopu plusują by poczuć się mądrymi.

Dlaczego dzieci? Bo nikt kto miał do czynienia z wynajmem nie plusowałby takich bzdur. Typie rozumiesz co to jest umowa na konkretną kwotę? xD


@knur3000: To jest podobny paradoks, co ze sprzeciwianiem się opodatkowaniu najbogatszych przez najbiedniejszych, xD

Podobna grupa typów na granicy pełnoletniości, bez studiów i potencjału intelektualnego z Polski C, rypiąca u janusza na produkcji za minimalną pod stołem, która projektuje sobie na wykopie bycie w top 3% najlepiej zarabiających programistów istnieje też w tym temacie, i projektuje sobie, że będzie RENTIERAMI tak skutecznie, że broni takiej januszerki, bo autentycznie myśli, że ją to
  • Odpowiedz
Wlasciciel #!$%@? może prawo jest na maksa za lokatorami sam miałem podobna sytuację i jak zaczalem wlascicielowi tłumaczyć prawo to az się striggerowal, większość ludzi nie zna swoje prawa teraz nawet ciężko wywalic kogoś kto nie płaci a kogoś kto płaci nie da się nawet to niemożliwe przy obecnym systemie prawnym
  • Odpowiedz
Nie możesz sprzedać mieszkania które jest wynajęte.


@Fidel1: Ależ oczywiście, że można. Pokaż przepis, który mówi, że nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Więc tak, jeśli trzeba będzie to zapłacą prawie całą swoją wypłatę na najem


@Yooshi: Nie, nie zapłacą tylko będą woleli iść na bezrobocie i wyjechać do rodziny.
  • Odpowiedz