Wpis z mikrobloga

Dzisiaj był temat na głównej o tym że ebay ponownie uderzy na nasz rynek i zostałem poinformowany że na naszym rynku już funkcjonuje amazon obok dominującego allegro.

To kilka moich spostrzeżeń:
Na allegro narzeka się na podróbki, i marże/pozycje sprzedających. Nie da się jednak ukryć że kupujący jest w miarę dobrze traktowany, można napisać wiadomość do sprzedawcy, zobaczyć i ceny i rodzaj dostawy

Z tego co mi wiadomo na amazonie i ebayu marże są większe a obsługa sprzedających jest jeszcze bardziej chamska i gorsza niż nawet na allegro? Czy to prawda? Ktoś może się o tym szerzej wypowiedzieć?

Dla testu wszedłem w dział męskich koszulek na allegro i amazonie i pierwsze co mi się obiło w oczy to + dla amazonu za większy wybór ubrań które mnie faktycznie interesują i duży - za prawie brak jakichś danych o tych ubraniach. W porównaniu dla allegro wybór jest też spory głównie dla ubrań bardziej "zwykłych" możliwe że to dlatego że zachodnia moda dopiero zawsze musi do nas dotrzeć ale mimo wszystko to - ale dużo większym + dla allegro jest po prostu podanie danych produktu, prawie każda koszulka ma podaną tabelkę wymiarów pomimo że kupujesz M to wiesz że jedna koszulka ma rozpiętość pod pachami 98cm a druga 104cm albo długość koszulki tu jest 66 a tam 74 albo jeszcze inaczej bo jest podany skład koszulki i sprzedawca deklaruje że jest 40% poliestru a 60% bawełny a gdzie indziej inaczej ale często podane są także gramatury szycia np jakieś 300g i strasznie mnie to denerwuje że na takich #!$%@? Allegro takie oczywiste rzeczy mogą być podane a w wielu a nawet większości sklepów internetowych opis produktu kończy się na np. koszulka męska rozmiar M kolor czerwony i nara frajerze.

Z tego co czytałem ebay ma jeszcze gorszą wyszukiwarkę niż amazon i allegro, ktoś potwierdzi?
Wyszukiwarka na allegro jest ok, sporo opcji do wyboru. #!$%@?ą te oferty z chin ale jest opcja do kliknięcia 'dostawa z Polski' i wtedy te aliexpersowe oferty znikają, choć czasem warto je przeglądnąć bo jak komuś się nie pali można zamówić na za 30 dni ale czy nie lepiej bezpośrednio na ali zamiast się tak bawić w pośreników?
Wyszukiwarka amazonu jest w porządku, trochę uboższa niż ta z allegro.

Chciałem zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz, na allegro występuje wysyp ofert i niestety w większości to po prostu jedna oferta w wielu wariantach, na amazonie widziałem że to występuje jako jedna oferta i po kliknięciu można sobie zmienić rozmiar i kolor koszulki a na allegro 10 sprzedawców sprawią że masz 10 stron koszulek do przeszukania w zasadzie z tymi samymi koszulkami.

Moja konkluzja: Internetowe sklepy mogłyby się do #!$%@? nędzy wreszcie szanować czas klienta i podawać wszystkie dane o produkcie to dominacja allegro skończyłaby się prawdopodobnie szybko.
#amazon #przemyslenia #allegro #ebay
  • 3
@SargonofAkkad: takie szczegółowe opisywanie produktów to jest bardzo dużo roboty, trzeba dokładnie zebrać dane, gdzieś je skatalogować, zależy od ofert to trzeba jeszcze umieć je odpowiednio zebrać czyli musi być odpowiednia osoba, potem trzeba te dane wprowadzić, wyobraź sobie teraz #!$%@?ć się z tym jak masz kilkaset/kilka tysięcy ofert do wystawienia, to są ogromne dodatkowe koszta, do tego samo wystawianie na allegro nie jest za darmo.
@ciasteczkowy_otwur: #!$%@?, najtańsze koszulki na allegro po kilkanaście złotych mają opisaną rozmiarówkę a nie tylko nędzne M czerwona męska. Może bym się o to nie pluł ale wchodzisz na takie zalando patrzysz jest M nosisz M to zamawiasz a potem w rogu znajdujesz rozmiarówke gdzie u nich M to jest np 65cm pod pachami i już wiesz że gdybyś to zamówił wyglądałbyś jak worek kartofli i tak jest z każdą jedną