Wpis z mikrobloga

Prezydent Niemiec Steinmeier: „Moje przywiązanie do Nord Stream 2 było ewidentnym błędem. Trzymaliśmy się mostów, w które Rosja już nie wierzyła i przed którymi ostrzegali nas nasi partnerzy”.
„Nie udało nam się stworzyć wspólnego europejskiego domu, który obejmuje Rosję. Zawiodło nam podejście polegające na włączeniu Rosji do wspólnej architektury bezpieczeństwa”.
„Oceniałem, że Władimir Putin nie zaakceptuje całkowitej ekonomicznej, politycznej i moralnej ruiny swojego kraju za swoje imperialne szaleństwo. Podobnie jak inni, myliłem się”
„Putin jest odpowiedzialny za wojnę, nie powinniśmy brać tego na siebie. Ale to nie znaczy, że nie musimy ponownie przemyśleć rzeczy, w których popełniliśmy błędy”
#ukraina #niemcy #rosja #wojna #geopolityka
Pobierz
źródło: comment_1649092761sD9im3reVi5pGj6umjWVss.jpg
  • 13
Wielu mlodych wykopkow nie rozumie, ze to wlasnie ich ukochane Niemcy sa odpowiedzialni za wypuszczenie niedzwiedzia z klatki. Niemcy rzadza UE. Korupcja i lobbing na Zachodzie Europy, jachty oligarchow, przekupiony Schroeder, Angela Merkel traktujaca Putina jak rownego partnera. Samo powstanie Nord Stream bylo sprzedaniem Europy Wschodniej bo pomijalo Polske i Ukraine w przesyle gazu. To byl kamien milowy.

Co tam jakis Kaczynski, Orban LePen itp. Oczywiscie bedac krytyczni wobec UE i pokazujac
@winokobietyiwykop: No spoko wywód, tylko powiedz mi co teraz. Wyszły na jaw zamiary i strategie Putina i co? Mamy tak jak chcą Orban i Le Pen się z nim teraz dogadać? wyjść z UE? Odciąć się od zachodu bo dał dupy, myśląc że rosyjskiego niedźwiadka oswoili i dali się nabrać na łatwy biznes? Pytam zupełnie poważnie.

I oszczędź mi odpowiedzi, że powinniśmy sami budować mocą armię, bo to jest akurat oczywiste
@e_m_p: Trzeba przelknac fakt, ze Niemcy Francja i inne panstwa UE zawsze nas traktowaly jako kraj, ktory mozna sobie podporzadkowac. Trzeba zrozumiec, ze to co nieudolnie robi PiS, to proby aby byc traktowanym rowno w UE. Nie jest to bezpodstawne, tak wynika z założeń UE (okazały się teoretyczne). Dlaczego krytyka UE od razu oznacza dla kazdego chęć opuszczenia UE? Krytykuje się czasem coś konstruktywnie by coś poprawić a nie zniszczyć. Polski
@winokobietyiwykop: No to teraz się gubię koleś. Piszesz teraz, że

Nasza obecność w UE i NATO jest fundamentalnie ważna dla nas.


A z chwilę wcześniej napisałeś komentarz, który jest jednoznacznie eurosceptyczny.

To jest proxy war czyli wojna zastępcza. W istocie to walka USA z Chinami.


Gówno prawda.. to jest wojna Ukrainy z Rosją, a nie jakieś działania Chin. Jak już mówimy o proxy war, to najbardziej pasowało by tu zestawienie Nato