Wpis z mikrobloga

Informacja dla ludzi którzy potępiają Franciszka, że nie wymienił Rosji jako agresora i nie wezwał do "wojny sprawiedliwej" - Tak robili wszyscy papieże, łącznie z Janem Pawłem 2 np. w trakcie wojny o Falklandy albo w Zatoce Perskiej. Tak trudno zrozumieć, że Kościół to instytucja religijna, kierująca się oficjalnie zasadami chrześcijańskimi, czyli własnie wzywaniem do negocjacji i pokoju, zabieganiem o to? Prowojenne szury widać chciałyby całe kraje zamienić w wojenne obozy i każdy element życia dostosować do wysiłków wojennych i pójść się nawalać gdy tylko jest ku temu okazja. To jest właśnie cywilizacja śmierci
#religia #chrzescijanstwo #ukraina #rosja #wojna
  • 12
@gharman: Takie komunikaty zamykają drogę do negocjacji i dyplomatycznych rozmów. Kościół może się starać o pomoc dla pokrzywdzonych, pomoc humanitarną a także być mediatorem, a gdy zerwie się kontakt z tym kto napadł, to później jest to niemożliwe.
@anemycwolf090: A kto powiedział, że nie widzi? Czytasz co ja piszę czy sobie dopowiadasz? Każdy przypadek zbrodni wojennej powinien być zbadany i osądzony, ale zbadany przez specjalistów a wina dowiedziona przed sądem a nie na podstawie internetowych śledztw rozszalałego żądnego krwi tłumu.
Kościół to instytucja religijna, kierująca się oficjalnie zasadami chrześcijańskimi, czyli własnie wzywaniem do negocjacji


@MexFan: to niech kościół powie między kim mają być te negocjacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MexFan: "chyba" wyczytałeś w moim wpisie coś, czego nie napisałem. Poruszasz wątek ignorancji kościoła katolickiego w temacie napaści rosji na Ukrainę, jednocześnie wspominając, że rolą kościoła jest wezwanie do negocjacji. Więc ja ci mówię, że nie da się nie wyjść na idiotów jeśli wzywa się do negocjacji anonimowych uczestników konfliktu, tylko trzeba nazwać rzeczy po imieniu. W przeciwnym wypadku jest się błaznem, co papież właśnie pięknie pokazuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MexFan: a może trzeba czasami jak Jezus Chrystus mówić prawdę w oczy

„Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?” (J 18, 23)

He?
@MexFan: Ten zarzut wykopków to jest akurat absurd. Jednak kiedy papież mówi, że wszyscy jesteśmy temu winni - no bardzo mi przykro, ale już nie rozumiem jego intencji. To zwyczajne kłamstwo i rozwadnianie grzechów konkretnych ludzi na drobne.