Wpis z mikrobloga

Dostałem rachunek za pół roku okresu zimowego, wydrukowałem i pozmieniałem kWh rate plus 5% vatu i standing charge na te od kwietnia co obowiązują...I mi wyszło że jeżeli jakimś cudem we wrześniu nic by nie wzrosło ( na co marne szanse) to za nadchodzący zimowy okres zapłacę lekko ponad 2x więcej ( teraz od 24.09.21 do 31.03.22 zapłaciłem £537 a za 24.09.22 - 31.03.23 wychodzi z moich obliczeń £1124)

Do tego dodam 6x £111 które moj smart meter przewiduje ze starczy na najblizsze pol roku do kolejnego rachunki i mam
£1126 + £666 = *£1792* Rocznie za prąd i gaz
#uk #wiedzabezuczyteczna
Pobierz z0m0wiec - Dostałem rachunek za pół roku okresu zimowego, wydrukowałem i pozmieniałem...
źródło: comment_1649017231c1yPV7QmuBu8DUDm9Fjb2u.jpg
  • 13
@z0m0wiec: patrzac na to z 2 strony to ludzie sraja sie o £500 kiedy zarabiaja minimum z 12k rocznie. raczej sami nie mieszkaja wiec te rachunki tez sie dziela na X osob.
@tptak: jak najbardziej, nie tyle nawet chodzi o grzanie tylko o osuszczanie, dehumidifier juz slabo dziala przy 15 stopniach, przy takiej ilosci prania na X osob warto miec suszarke... a jeszcze gotowanie i para wodna.
ja wlasnie podnioslem DD ze 106 na 186, ja #!$%@? juz sie boje pazdziernika. Ogolnie pol zartem pol serio ale urlopy trzeba z letnich miesiecy na zimowe przelozyc aby zaoszczedzic na grzaniu


@adriano30: przeciez najlepiej jest jezdzic w zime tam gdzie jest cieplo...jaki jest sens jechac w wieksze goraco jak na miejscu jest goraco?:D